7. třída – školní týden 16. – 20. 3. 2020

7. třída – školní týden 27. 4. – 1. 5. 2020

• Matematika
    • Téma: Slovní úlohy řešené trojčlenkou
    • Chlapci a děvčata, v tomto týdnu si procvičíte slovní úlohy, ve kterých jsou veličiny ve vztahu přímé a nepřímé úměrnosti. K tomu budete používat dovednost určit neznámý člen úměry, což jste se naučili v minulých pracovních listech. Budete řešit úlohy z 3. dílu pracovního sešitu, který ale bohužel nemáte. Tento pracovní sešit najdete na adrese www.2pir.eu, příslušnou stránku si namačkáte. Příklady řešte do sešitu zezadu, ke kontrole mi pošlete jen výsledky.
    • PS str. 166 A – 1, 2, 3, 4
    • str. 167 A – 5, 6, 7, 8
    • str. 168 A – 9, 10, 11
    • Nápověda – cvičení 3, 4, 7, a 11 – nepřímá úměrnost, zbytek přímá úměrnost
    • Výsledky mi pošlete do 1. máje
  • Český jazyk a literatura
  • Anglický jazyk pro 7. A
    • Vypracujte Progress Check v pracovním sešitě, str. 52 – 53. CD k poslechovému cvičení č. 5 máte na zadní straně pracovního sešitu.
    • Procvičte si slovíčka: https://bit.ly/procvicovanislovicek
    • Vyplňte pracovní list – test, který najdete v Domácích úkolech na DM Software.
  • Anglický jazyk pro 7. B
  • Dějepis
  • Zeměpis
  • Přírodopis
    • Na str. 54 v učebnici je úkol, ve kterém máte doplnit informace o způsobu života králíka a zajíce. Tabulku překreslete do sešitu a doplňte.
    • Na str. 55 začíná kapitola Hlodavci, přečtěte si o jejích zástupcích až po hraboše.
    • Napište si zápis, který opět najdete zde: Hlodavci1
    • Na opakování jsem pro vás připravila osmisměrku, najdete ji zde: Osmisměrka savci a v Domácích úkolech na DM Software. Opět si ji uložte, vypracujte a odešlete mi ji buď přímo v DM Software jako přílohu nebo na email hajduskova@zsmasaryk.cz
    • Pro zájemce: další informace o hlodavcích můžete vidět a přečíst si zde:
  • Fyzika
    • Zopakujte si vlastnosti plynů, stačí přečíst – str. 130
    • Nadepište si do sešitu nadpis kapitoly 2.9 Atmosférický tlak
    • Udělejte si zápis z prvních tří odstavečků (str 130 – 131, na konci je vzoreček, který budeš potřebovat).
    • Ze str. 136 si vypište, jakými přístroji se atmosférický tlak měří.
    • Spočítej si příklad 6 na str. 138
    • Nadepiš si Změny atmosférického tlaku
    • Odpověz písemně na otázky u zelených otazníků. Tím si vytvoříš zápis.
    • Kde je největší atmosférický tlak? Na čem závisí změny změny tlaku na určitém místě Země? Proč zavádíme tzv. normální tlak a jaká je jeho zaokrouhlená hodnota?
  • Občanská výchova pro 7. A
  • Občanská výchova pro 7. B
    • Milí žáci, posílám týdenní plán na tento týden. Další práci dostanete až za dva týdny, tudíž máte na vypracování zápisu dostatek času. Nafocený zápis pošlete nejpozději 8.5.2020 na mail.
    • Začátek nového tématu Krásy naší země
    • ze souboru „Kulturní a přírodní bohatství“ si udělejte zápis.
    • Odkaz na doplnění a pro zajímavost k tématu:
    • Zde najdete videa, kde můžete vidět krásy naší země. Památek je hodně, tak si něco vyberte a podívejte se. Je možné, že najdete inspiraci na rodinnou dovolenou.
  • Rodinná výchova pro 7. A
    • Začátek nového tématu Civilizační nemoci
    • ze souboru „Civilizační choroby“ si udělejte zápis. Poslat nafocený zápis do 8.5 na mail.
    • Film pro zábavu a zamyšlení
      • název filmu: Super Size Me (2004) – film je zaměřen na vznik a fungování rychlého občerstvení (fastfood) v Americe. Jak ovlivňují náš zdravý životní styl, stravování a myšlení. Film jsem vybral, protože vypráví o tomto negativním trendu, který má velký dopad na člověka. I z toho důvodu je v USA nejvíce obézních lidí na světě.
  • Tělesná výchova
  • Náboženství