7. třída – školní týden 16. – 20. 3. 2020

• Anglický jazyk pro 7. B
  • Dějepis
    • pro 7. B
    • Protože Václav III. zemřel bezdětný, zůstal český trůn bez krále. Jak se situace vyřešila?
    • Přečtěte si v učebnici str. 57 – 58, udělejte si větší nadpis: České království za Lucemburků a překreslete si „graf“ ze str. 57 nahoře. Prohlédněte si také, jak vypadal znak Lucemburků a porovnejte ho se znakem Přemyslovců (str.51).
      Český lev vám nastíní vládu Jana Lucemburského:
    • Podle prezentace Jan Lucemburský  si udělejte zápis.
    • V závěru je pár otázek na opakování – ty si vyzkoušejte jen ústně, na poslední straně prezentace jsou správné odpovědi.
    • Bitva, ve které Jan Lucemburský padl, byla součástí velkého konfliktu, známého jako „stoletá válka“. Vytiskněte si pracovní list Stoletá válka, nalepte si jej zepředu do sešitu, pod zápis o Janu
      Lucemburském, a doplňte chybějící výrazy – nápověda je nad textem. Můžete použít také učebnici str. 59 nebo internet. Pokud nemáte možnost si list vytisknout, text si do sešitu jen opište. Zkuste také vyřešit křížovku pod textem.
    • Tento úkol mi posílat nemusíte, příští týden vám pošlu správné řešení pro kontrolu.
    • V týdnu od 11. 5. si napíšeme krátký opakovací test na poslední Přemyslovce (Přemysl Otakar I. až
      Václav III.).
    • pro 7. A:
    • Dvoutýdenní plán učiva DĚJEPISU
  • Zeměpis
  • Přírodopis
    1. Budeme pokračovat v učivu Hlodavci, které najdete na str. 56-57 v učebnici.
    2. Přečtěte si učivo a ústně odpovězte na otázky za textem.
    3. Zápis najdete zde: Hlodavci2
    4. Procvičte si získané informace v této hře: https://www.skolasnadhledem.cz/game/1979
    5. Pro zájemce video Bobři
    6. Na příští týden připravím online test na Zajícovce a Hlodavce.
  • Fyzika
    • otevři si uč. na str. 140 – kapitola 2.12 Vztlaková síla působící na tělesa v atmosféře Země
    • začni psát nad žlutým rámečkem: Archimédův zákon platí i pro vzduch:
    • opiš žlutý rámeček a větu pod ním (Hustota vzduchu…) Uvědom si, čím se vzoreček
      Fvz = V . ρv . g liší od toho, který je na straně 120 (vztlaková síla v kapalinách)
    • odpověz písemně na otázku: Proč balonek naplněný vodíkem stoupá? Odpověď najdeš v prvním odstavečku na následující straně.
    • překresli si obrázek 2.57
    • spočítej si příklad 6 a)b)c)d) na straně 143