8. třída – školní týden 16. – 20. 3. 2020

8. třída – školní týden 1. 6. – 5. 6. 2020

• Matematika
    • Téma: Statistika
    • Chlapci a děvčata, v tomto týdnu si procvičíte znalosti získané v tématu statistika na náročnějších příkladech.
    • Do poslaného pracovního listu (PL STATISTIKA) zaznamenejte výsledky příkladů z učebnice algebry:
      • Str. 153 – 155 cvičení 1, 2, 3 a, b
  • Český jazyk a literatura
    1. mluvnice – Věta neúplná
      • Důkladně si přečti modrý rámeček v pracovním sešitě na str. 18.
      • Vypracuj cvičení 13, 14, 15 na straně 18- 20 v pracovním sešitě, oprav podle klíče.
    2. literatura – Karel Hynek Mácha
      • Přečti ukázky v čítance na str. 29 -31.
      • Do sešitu z literatury opiš zápis o K. H. Máchovi (zelený rámeček na straně 30).
    3. sloh – Úvaha
      • Napiš úvahu na jedno z následujících témat a odešli ji na prakticke.ukoly@gmail.com do 5. 6. 2020:
        • Je někdy lepší říci lež než říci pravdu?
        • Je důležitější vrcholový sport, nebo cvičení pro radost a zdraví?
        • “Budu dospělý, až…”
        • Jak důležitý je internet v životě současných mladých lidí?
  • Anglický jazyk
  • Německý jazyk
  • Dějepis
    • Tento týden pro vás žádné nové zadání nemám. Připomínám, že pokračujete v úkolu z minulého
      týdne. Kapitola o průmyslové revoluci je poněkud obsáhlejší, proto jste na ni dostali dva týdny.
      Vaším úkolem bylo připravit soutěž o vynález století.
    • Kdo si nepamatuje přesné zadání nebo mu unikl pracovní list, přečte si ještě jednou plán z minulého týdne (25. – 29. 5.).
    • Vyplněný pracovní list (nebo opis v sešitě) a vaši „soutěž“ mi opět vyfoťte a pošlete do pátku 5.6. na
      email: jenukoly@gmail.com.
  • Zeměpis
  • Přírodopis
    1. V tomto týdnu dokončíme učivo Žlázy s vnitřním vyměšováním. Zbývají nadledviny, slinivka břišní a pohlavní žlázy. Učivo je v učebnici na str. 55, pročtěte si jej.
    2. Zápis najdete zde: Žlázy s vnitřním vyměšováním 2
    3. Učivo si zopakujte v interaktivní křížovce: křížovka
    4. V tomto cvičení přiřaďte hormonu jeho účinek: zde
    5. Na závěr tohoto celku máte připravený na dm.software online test na žlázy s vnitřním vyměšováním. Vypracujte jej 4.6. Test bude přístupný jen tento den. Otevřít jej můžete jednou, k otázkám se vracet. Časový limit je 20 minut, test bude ohodnocen známkou.
  • Fyzika
    • Domácí úkol máte na dm software. Pro jistotu vám tento úkol dám i na disk pod odkazem: Výsledný odpor – pracovní list.
    • Pomůže vám video z minulého týdne. Pracovní list – vyfoťte a pošlete přes dm software. Pokud by byl problém můžete poslat na můj mail dalihodova@gmail.com. Jestli nemůžete tisknout, překreslete si zadání na list A4 a vyřešte. Na mail posílejte, prosím, jen tehdy, když vám to na dm nepůjde.
    • Do hodnocení si zahrnu úkol i tehdy, pokud ho nesplníte. Proto se snažte vyřešit třeba i jen část, kterou zvládnete. Pište čitelně.
  • Chemie
    • Další skupinou tříprvkových sloučenin jsou kyseliny. V učebnici je najdete na str. 70.
    • Opět můžete pracovat i s interaktivní učebnicí: zde
    • Přečtěte si definici kyselin, pravidla bezpečné práce s kyselinami a dělení kyselin.
    • Zápis najdete zde: Kyseliny – úvod
    • V pracovním sešitě na str. 62 vypracujte cvičení 1 a 2, nebo pracujte s interaktivním PS: zde
    • V následujícím odkazu si můžete prohlédnout video k tématu: video
  • Náboženství