8. třída – školní týden 16. – 20. 3. 2020

8. třída – školní týden 11. 5. – 15. 5. 2020

• Matematika
    • Téma: Statistika, medián
    • Chlapci a děvčata, v tomto týdnu budeme pokračovat statistikou, naučíte se určovat medián. Bude vám zaslán pracovní list (PL MEDIÁN), vypracovaný mi jej pošlete zpět do 15. května. https://www.median.eu/cs/?p=2183
  • Český jazyk a literatura
    1. mluvnice
      • Interpunkce ve větě jednoduché – oslovení a citoslovce
      • Důkladně přečíst modré rámečky v pracovním sešitě na str. 14.
      • Vypracovat cvičení 3, 4 na straně 14 v pracovním sešitě.
      • Dále procvičovat na pravopisně.cz – Čárka v oslovení a Najděte ve větě citoslovce.
    2. literatura
    3. sloh
      1. Zhlédnout prezentaci ÚVAHA 8.ročník základních škol, opsat do sešitu ze slohu.
      2. Podle prezentace vypracovat myšlenkovou mapu na téma COVID – 19 (alespoň 20 položek), odeslat na prakticke.ukoly@gmail.com do 15. 5. 2020
  • Anglický jazyk
  • Německý jazyk
  • Dějepis
    • Tento týden se podíváme opět do světa.
    • Do sešitu si udělejte nadpis „Svět ve druhé polovině 19. století“.
    • Přečtěte si v učebnici str. 64 – Viktoriánská Anglie a nalepte nebo opište si do sešitu přiložený
      pracovní list (PL Viktoriánská Anglie) a vyplňte jej s pomocí učebnice, internetu nebo videa (odkaz dole).
    • Úkol opět vyfoťte a zašlete do pátku na email: jenukoly@gmail.com.
    • Video: Korunovace královny Viktorie
    • Sjednocení Itálie a Německa si necháme na příští rok. Tyto kapitolky si číst nemusíte.
    • Přesuneme se do Ruska a Turecka. Přečtěte si v učebnici str. 66 – 67 a udělejte si zápis podle přiložené prezentace Carské Rusko a Osmanská říše
  • Zeměpis
  • Přírodopis
    1. Dokončili jsme nervovou soustavu a zopakovali jsme ji online testem. Další učivo na ni navazuje, jde o hygienu duševní činnosti, zásady zdravého způsobu života, závislosti. Spoustu informací již znáte např. z rodinné výchovy. Učivo je v učebnici na str. 52 -53.
    2. Kapitolu si přečtěte, zápis najdete zde: Hygiena duševní činnosti
    3. V tomto videu si zájemci mohou přehrát informace o návykových látkách (video)
    4. Zde je (opět pro zájemce) online cvičení na téma Návykové látky:
  • Fyzika
  • Chemie
    1. V pracovním sešitě vypracujte na str. 58 cv. 2-5. Můžete pracovat i v interaktivním PS zde
    2. Na str. 68 v učebnici začíná kapitola Tříprvkové sloučeniny. Patří mezi ně hydroxidy, kyseliny a soli kyslíkatých kyselin. Nejdříve se podíváme na hydroxidy, názvosloví si opět necháme na později. Přečtěte si definici hydroxidů a pravidla bezpečné práce.
    3. Zápis najdete zde: Tříprvkové sloučeniny, hydroxidy
    4. Vypracujte následující křížovku (Křížovka) a pošlete mi ji zpět. Najdete ji zde i v domácích úkolech na dm.software od 11.5. – 15.5. Můžete ji poslat i na email hajduskova@zsmasaryk.cz
    5. Ve středu v 10:00 proběhne hodina chemie online na odkazu, který máte ve zprávě na dm.software. Pokud nemáte možnost hodinu absolvovat, přehrejte si následující videa, kde je učivo rovněž vysvětleno:
      Názvosloví halogenidů
      Názvosloví oxidů