Školní týden 4. – 8. 1. 2021

1. mluvnice – Věta jednoduchá a souvětí
      • do sešitu opsat modrý rámeček ze str. 17 v učebnici
      • ústně vypracovat cv. 1 – 5 v učebnici na str. 17 – 18
      • písemně vypracovat cv. 6 na str. 18 a odevzdat na Teams Zadání Věta jednoduchá a souvětí do pátku 8. 1. 2021
    2. literatura – Miguel de Cervantes Saavedra
      • vypracovat pracovní list Miguel de Cervantes Saavedra: Don Quijote (uložen na Teams v záložce Soubory)
      • přečíst ukázku Boj s větrnými mlýny (uložena na Teams v záložce Soubory)
    3. sloh  – Práce s textem – klíčová slova
      • přečíst upravený životopis Miguela de Cervantese Saavedry (uložen na Teams v záložce Soubory)
      •  do sešitu z literatury vypracovat výpisky z životopisu Miguela de Cervantese Saavedry
  • Český jazyk a literatura pro 8. A
  • Anglický jazyk pro 8. A
    • Práci na tento týden najdete zde.
  • Anglický jazyk pro 8. B
  • Německý jazyk
  • Dějepis pro 8. A
  • Dějepis pro 8. B
  • Zeměpis
  • Přírodopis
    • Naposledy jsme probírali stavbu srdce a krevní oběh.
    • Vědomosti si zopakujte v této interaktivní křížovce: Cévní soustava a připomeňte si i stavbu srdce: Srdce
    • Pokračovat budeme učivem Cévy a krevní tlak. V učebnici je učivo na str. 29 – 30. Pročtěte si jej, probereme jej podrobněji v online hodině.
    • Zápis najdete zde a na MS Teams.
    • Zájemci si mohou přehrát výukové video k tématu: Srdce a cévy
    • Prověřte své vědomosti v tomto online cvičení: Cvičení
  • Fyzika
  • Chemie
    • Zopakujte si učivo Periodická soustava prvků v pracovním sešitě na str. 28 (vypracujte ji).
    • Připomínám, že jste měli za úkol naučit se značky zadaných chemických prvků.
    • Dalším učivem jsou Ionty. V učebnice je učivo na str. 36 – 37, pročtěte si jej. Učivo probereme v online hodině. Budeme v ní pracovat také s pracovním sešitem.  Zápis najdete zde a na MS Teams.
    • Učivo si můžete upevnit také v tomto výukovém videu: Ionty
    • Na závěr kapitoly si vyzkoušejte kvíz: Poznáváme složení látek