8. třída – školní týden 16. – 20. 3. 2020
8. třída – školní týden 30. 3. – 3. 4. 2020

8. třída – školní týden 6. – 10. 4. 2020

Vážení rodiče, milí žáci,

blíží se čas Velikonoc. Proto jsme se společně se všemi učiteli rozhodli dopřát Vám trošku volna a oddechu a nezařazovat do plánů nové učivo. Tento týden na Vás čekají jen „netradiční úkoly“ a opakování, které si pro Vás Vaši učitelé připravili. Pro ty, kteří si nestihli ještě vypracovat všechny úkoly a samostatné práce z předchozích týdnů, je nyní ten pravý čas na to, aby si je mohli dodělat.

Přejeme Vám, abyste i přes současnou situaci svátky velikonoční prožili se svými blízkými s láskou a radostí.

• Matematika
    • dopracování všech úkolů z předchozích týdnů
  • Český jazyk a literatura
    1. mluvnice – dopracovat chybějící cvičení z pracovního sešitu z minulých týdnů
    2. literatura – dokončit zápis do čtenářského deníku povídek Boženy Němcové Divá Bára a Karla
    3. sloh – vypracovat přiložený pracovní list Velikonoce a odeslat ho na prakticke.ukoly@gmail.com
  • Anglický jazyk
    • Protože máme tento týden velikonoční prázdniny, nebudu vám zadávat nic nového, jen si prosím dodělejte vše, co jste dosud nestihli. Mám však pro vás malý testík na slovní zásobu:
  • Německý jazyk
    • Tento týden věnujte opakování a dokončení a odevzdání všeho, co jste dosud nestihli.
    • Prohlédněte si přiloženou prezentaci na téma Velikonoce (Velikonoce) a vypracujte úkoly. U některých máte na další stránce i řešení, také jsem přidala stránku s některými slovíčky.
    • Povídání o Velikonocích (poslední úkol) si napište do sešitu a pošlete mi jen foto nebo scan na email: jenukoly@gmail.com
    • Info jen pro 8.B!
    • Domlouváme momentálně s kolegyněmi z našich partnerských škol zakončení projektu. Vytvořím pro nás online nástěnku na „padletu“, kam prozatím vystavíme vaše pohlednice a dopisy o Velikonocích. Až to budeme mít hotové, pošlu vám odkaz a zveřejníme ho také pro ostatní školy. To stejné udělají i naši partneři. Pohledy, které mám od vás ve škole, nafotím. Někteří z vás je ještě dodělávali doma – během tohoto týdne je, prosím, dokončete, vyfoťte a foto mi pošlete.
    • Poslední úkol z prezentace bude zároveň sloužit jako text na váš pohled, který zveřejním. Dejte si, prosím, záležet. A můžete na závěr přidat i přání k Velikonocům. To už jsme dělali ve škole a v prezentaci je ta stránka znovu.
    • V ostatních zemích už jsou školy také zavřené, takže momentálně si poštou nic posílat nebudeme. Pohlednice si tedy vyměníme, až to situace ve všech zemích dovolí.
    • Pokud by vás napadlo něco dalšího, co se týká Velikonoc a myslíte si, že to v jiných zemích není a pro ostatní by to mohlo být zajímavé, můžete mi to také napsat. Můžeme dát na nástěnku odkaz na nějakou českou jarní lidovou písničku, velikonoční říkanku, návod na pletení pomlázky…
    • Děkuji vám za spolupráci a přeji vám všem pěkné Velikonoce!
  • Dějepis
  • Zeměpis
  • Přírodopis
    • V tomto týdnu se zaměříme na doplnění učiva a kontrolu toho, co jsme již udělali.
    • V učebnici jsme došli po stranu 48.
    • V sešitě máte mít tudíž zápisy k soustavě kožní a úvod k soustavě nervové.
    • Rovněž jste měli nakreslit do sešitu obrázky – stavba kůže a nervová buňka. Pokud to ještě někdo nestihl, teď je na to prostor.
    • K opakování využijte i stránky www.ucebnice-online.cz, ať už učebnici nebo pracovní sešit – soustavu kožní.
    • Pro zájemce: V příloze vám posílám Velikonoční osmisměrku, která se týká pojmenování mláďat zvířat. Zároveň ji najdete na stránkách vaší e-žákovské knížky v úkolech. Dobrovolníci ji vyluštěnou mohou poslat zpět do 8.4.
  • Fyzika
  • Chemie
    • Tento týden se zaměříme na dokončení všeho, co jste nestihli.
    • V pracovním sešitě jste zatím měli vypracovat strany 40 – 44. Pokud ještě nemáte hotovo, tak teď je na to prostor a čas. Po vašem návratu do školy si pracovní sešity vyberu a zkontroluji.
    • Stále platí, že byste si měli procvičovat značky chemických prvků, které budeme potřebovat při tvorbě chemického názvosloví. Využívejte také www.ucebnice-online.cz , ať už učebnici nebo pracovní sešit, můžete si prohlédnout zajímavé chemické pokusy.
    • Pro zájemce – v příloze je zde Křížovka na značky prvků. Najde ji i v sekci domácí úkoly ve vaší e- žákovské knížce. Vyluštěnou mi ji můžete poslat zpět do 8.4.
  • Náboženství