Školní týden 8. – 12. 3. 2021

• v pracovním sešitě vypracovat cvičení 3 a 4 na straně 16-17
    2. literatura – Ústní lidová slovesnost
      • jako zápis opsat oranžový rámeček v čítance na straně 6
      • společně vypracovat pracovní list Ústní lidová slovesnost (uložen na Teams Soubory)
    3. sloh Výklad
      • vybrat si jednoho slavného vědce ze cvičení 5.a) v učebnici na str. 124 a podle osnovy z online hodiny vypracovat výklad o něm a o tom, co významného učinil pro lidstvo v rozsahu minimálně 20 vět. Práci odevzdat na Teams Zadání Výklad do pátku 12. března 2021.
  • Český jazyk a literatura pro 8. A
  • Anglický jazyk pro 8. A
    • Práci na tento týden najdete zde.
  • Anglický jazyk pro 8. B
    • On-line hodiny
      • Detektivní příběh – Murder in the library, porozumění čtenému a slyšenému textu
      • Dům a jeho části – rozšíření slovní zásoby
      • Gramatika – minulý čas průběhový x minulý čas prostý
      • Přírodní živly a katastrofy – opakování slovní zásoby, poslech. cvičení
    • Samostatná práce
      • Čtení – práce s textem
      • Pracovní sešit – procvičování
      • Nepravidelná slovesa, group 2, 3 – písemné opakování
      • Samostatnou práci vysvětlím na on-line hodině. Zadání budou na Teams / team English 8.B (PM) v sekci ´Zadání´.
  • Německý jazyk
    • Tento týden si ještě zopakujeme, co jsme se naučili ve 3. lekci a začneme s novým tématem – škola. V těchto hodinách se seznámíme s novou slovní zásobou, která se školy týká.
    • Připomínám, že si v tomto týdnu napíšeme krátký opakovací test na slovíčka ze 3. lekce (8.A v pondělí 8.3., 8.B v pátek 12.3.).
    • Samostatná práce – mám pro vás speciální křížovku 😊 Vypracujte přiložený list „Wer mag was?“ (Kdo co má rád?). Řešení mi opět vložte do pátku 12.3. do zadání v Teams (Úkoly: týden 8. – 12.3.2021).
  • Dějepis
    • V online hodině si zopakujeme informace o baroku a stručně se seznámíme s uspořádáním společnosti v tomto období.
    • Zápis vám dám k dispozici po online hodině.
    • V učebnici si přečtěte kapitolu Baroko – str. 18 – 24 a vypracujte přiložený pracovní list (Sochy M.B.Brauna) – správné řešení si zapište do sešitu, projdeme si vše v online hodině.
    • Na příští týden si již mohou chystat referáty Zuzka F. (8.A) a Nikola K. (8.B) na Marii Terezii.
    • Připomínám, že budeme psát krátký opakovací test na kapitoly: vznik Pruska a habsburská monarchie po třicetileté válce (do Karla VI. včetně). 8.B ve středu 10.3. a 8.A v pátek 12.3.
  • Zeměpis
    • V online hodině ještě budeme prezentovat Vaše projekty a budeme je hodnotit.
    • Procvičení: zde
    • Dále si prosím pročtěte učebnici ze strany 20-21.
    • Dále si pročtěte tuto prezentaci: zde
  • Přírodopis
    • Zopakujeme stavbu trávicí soustavy kvízem. Vypracujete jej v online hodině.
    • Pokračovat budeme učivem metabolismus a výživa. V učebnici je téma na str. 41.
    • Zápis opět najdete na MS Teams a zde
    • Přiřaďte správně pojmy týkající se výživy: Výživa
    • Doplňte potravinovou pyramidu: Cvičení
    • Přehrajte si video: Vitamin B a Vitamin C
  • Fyzika
    • Test – výpočet tepla – příklady
    • Téma: Tepelná výměna prouděním – str. 64 – jednoduchý pokus
    • Jak funguje teplovodní ústřední topení – pokus
    • Zápis – žlutý rámeček str. 67
  • Chemie
    • Zopakujte si vlastnosti síry a fosforu: Cvičení
    • Tento týden probereme polokovy a rozdělení kovů. V učebnici je téma na str. 54-55.
    • Zápis najdete na MS Teams a zde.
    • V pracovním sešitě vypracujte str. 43 – polokovy.
    • Rozhodněte, která tvrzení jsou správná: Vlastnosti kovů
    • Vyzkoušejte si souhrnný kvíz na nekovy:  Kvíz
    • Příští týden vypracujete v online hodině test na halogeny, C, S, P a polokovy.
  • Hudební výchova
    • Zadání samostatné práce v online hodině dle rozvrhu hodin
  • Pracovní činnosti
    • Plán učiva