Školní týden 12. – 16. 10. 2020

• Matematika
  • Český jazyk a literatura pro 8. B
    1. mluvnice – Příslovečné určení
      • prostudovat prezentaci Příslovečné určení (uložena na Teams v sekci Soubory – Výukové materiály)
      • jako zápis do sešitu opsat stránku č. 7 a 16 z prezentace, písemně vypracovat str. č. 12
    2. literatura – Jonathan Swift: Cesta do země Hvajninimů (IV. díl knihy Gulliverovy cesty)
      • četba a zápis do čtenářského deníku
    3. sloh  – Charakteristika literárních postav – ukázky
      • charakteristika postav z ukázek na str. 114, 115, 116 ústně
      • str. 118, cv. 10 písemně do sešitu
      • napiš charakteristiku vybrané literární postavy a odevzdej na Teams Zadání Charakteristika literární postavy do pátku 13. 11. 2020
  • Český jazyk a literatura pro 8. A
  • Anglický jazyk pro 8. A
    • Práci na tento týden najdete zde.
  • Anglický jazyk pro 8. B
  • Německý jazyk
  • Dějepis
  • Zeměpis
  • Přírodopis
    • V tomto týdnu dokončíme kosterní soustavu. Stavbu kostry jsme již probrali a teď se ještě zaměříme na růst a stavbu kostí.
    • Zopakujte si stavbu kostry dolní končetiny: Dolní končetina
    • Učivo najdete v učebnici na str. 20 – 21. Projděte si jej, prohlédněte si obrázek stavby kosti. Zápis najdete zde a na MS Teams.
    • Stavbu kosti si procvičte v tomto interaktivním cvičení: Stavba kosti
    • Pro zájemce: Další procvičování stavby kostry:  Stavba kostry
    • V online hodině spolu cvičení projdeme a učivo si vysvětlíme.
    • Na příští týden připravím online kvíz na kosterní soustavu.
  • Fyzika
    • Nové učivo – Tón, výška tónu – str. 170
    • Kmitočet (frekvence)
    • Kterou vlastnost zvuku a jak ovlivňuje frekvence?
    • Jak značíme frekvenci, jakou má jednotku?
    • Jakou hodnotu má horní a dolní hranice slyšitelnosti, co tyto pojmy znamenají? (str. 172)
    • Co víš o infrazvuku a ultrazvuku? (str. 173)
    • Odraz zvuku (str. 177)
    • Jak vzniká ozvěna, jak daleko a proč musí být od zdroje zvuku překážka?
    • Kdy nastává dozvuk? Čím se liší od ozvěny? Uveď příklad dozvuku.
    • Spočítej příklad 17 na straně 180.
  • Chemie
    • V tomto týdnu dokončíme učivo Složení a třídění směsí. Zbývají nám tři metody – vyluhování, sublimace a chromatografie.
    • Učivo je na str. 20 – 21 nebo zde. Přečtěte si o těchto třech metodách.
    • Přehrajte si pokus: Sublimace
    • Metody oddělování složek směsi si zopakujte v tomto cvičení: Oddělování složek směsi
    • V online hodině dokončíme str. 19 v pracovním sešitě a učivo před online kvízem zopakujeme. Podíváme se na pokus chromatografie. Odpovíme na otázky v učebnici na str. 20 -21
    • Po probrání učiva vypracujte online kvíz na učivo Směsi a Oddělování složek směsi. Najdete jej v MS Teams dne 12.11.  Kvíz bude přístupný jen tento den a ohodnocen známkou. Pozdní odevzdání již nebude možné.
  • Výtvarná výchova 8. A
    • ti, co už začali tvořit obraz z písmen a mají je ve škole, si je dodělají po návratu do školy, ti, co toto téma ještě nezačali si je mohou vytvořit nyní doma
    • technika výrazné barevné malby (varianty: tempery, anilinky, fixy, pastelky), formát A4 bílý papír
    • v prezentaci máte ukázky (inspiraci), jak by mohly vaše práce vypadat, věc, zvíře, jídlo, cokoliv tvořené z písmen nebo slov vystihující danou věc (např. meloun tvořený ze slova MELOUN)
    • po dokončení nemusíte malby fotit a zasílat, stačí, když mi je dodáte po návratu do školy
  • Výtvarná výchova 8. B
    • Práce do výtvarné výchovy bude spojena s projektem do angličtiny. Na výběr budou 2 témata, podrobnosti vysvětlím v úterní on-line hodině angličtiny. Pokud by se někdo nemohl zúčastnit této on-line hodiny, budou instrukce k projektu na Teams v sekci ´Soubory / Výukové materiály´. Termín dokončení je pondělí 16. listopadu 2020.
  • Pracovní činnosti