Školní týden 1. – 5. 3. 2021

NOVÝ ROZVRH ONLINE VÝUKY: ZDE

• Matematika
    • Téma: Kužel
      • Chlapci a děvčata, v tomto týdnu se blíže seznámíme s kuželem, naučíme se počítat jeho povrch.
      • K přípravě na přijímací zkoušky se sejdeme on-line s 9.A v pátek od 11:45, s 9.B v pondělí od 7:55
  • Český jazyk a literatura
    1. mluvnice – Slovesa
    2. literatura – Národní divadlo
    3. slohTvoření vět s přechodníky
      • prostudovat Přechodníky
      • společně v online hodině vypracovat cvičení 1, 2, 3 a 4 v učebnici na straně 47
      • písemně vypracuj cvičení 5 na straně 47 v učebnici a odevzdej na Teams Zadání Přechodníky do pátku 5. 3. 2021
  • Anglický jazyk
    • Práci na tento týden najdete zde.
  • Anglická konverzace 9. A
    • Samostatná práce
    • práce s videem. Na Teams budete mít v záložce Zadání text a úkoly, které vypracujete do sešitu a fotku pošlete ve čtvrtek 4. března 12:00-13:30 hod.
  • Anglická konverzace 9. B
    • Práci na tento týden najdete zde.
  • Německý jazyk
  • Dějepis
    • Tento týden si na začátku online hodiny napíšeme krátký test na totalitní režimy (obecné znaky, Itálie, Německo, Španělsko).
    • Poté se přesuneme do Sovětského svazu a s jeho hlavními představiteli nás seznámí v 9.A: Sam (J. V. Stalin) a Filip (V. I. Lenin) a v 9.B: Maruška K. (J. V. Stalin a V. I. Lenin).
    • Zápis vám dám opět k dispozici po online hodině.
  • Zeměpis
  • Přírodopis
    • Budeme pokračovat vnitřními geologickými ději, probereme sopečnou činnost. V učebnici je učivo na str. 50-51.
    • Zápis je k dispozici na MS Teams a zde.
    • V tomto cvičení si zopakujte stavbu sopky: Sopka
    • Prohlédněte si animaci, jak vznikají  Gejzír a Zemětřesení
    • Doplňte text o sopkách: Doplňování
    • Pro zájemce video o vyhaslé sopce na Bruntálsku: Venušina sopka
  • Fyzika
  • Chemie
    • Zopakujte si negativní účinky freonů na ozon: Ozonová vrstva  a využití plastů: PVC
    • Pokračujeme další skupinou derivátů uhlovodíků – probereme dusíkaté deriváty. V učebnici je učivo na str. 53.
    • Zápis najdete na MS Teams a zde.
    • Tímto cvičením si zopakujte vlastnosti dusíkatých derivátů: Dusíkaté deriváty
    • Samostatně vypracujte stranu 28 v pracovním sešitě. Zkontrolujeme ji v následující online hodině.
    • Příští týden zopakujeme online kvízem učivo od Derivátů uhlovodíků.
  • Občanská výchova
    • Téma on-line hodiny:
      1. opakování tematického celku „Majetek a vlastnictví“ – opakování učiva bude probíhat formou kvízu nebo pracovního listu, který budete vypracovávat na začátku on-line hodiny,
      2. nové učivo
        • omezení vlastnického práva – věcné břemeno,
        • ochrana majetku.
  • Mediální výchova
    • Účast publika v mediální komunikaci
      • realizováno v hodině literatury v tématu Národní divadlo