Školní týden 12. – 16. 10. 2020

• NOVÝ ROZVRH ONLINE VÝUKY: ZDE
  • Matematika
    • Téma: Slovní úlohy o společné práci
    • Chlapci a děvčata, v tomto týdnu si procvičíme řešení náročnějších slovních úloh o společné práci řešených pomocí rovnic. Domácí úkol bude zadán ve čtvrtek, řešení zašlete během pátku.
    • K přípravě na přijímací zkoušky se sejdeme on-line s 9.A v pátek od 11:45, s 9.B již v pondělí od 7:55, připravte si pomůcky.
    • Pokud jste si ještě nezakoupili publikaci „Přijímačky v pohodě“ z vydavatelství Taktik, neváhejte.
  • Český jazyk a literatura
    1. mluvnice – Zvuková stránka věty
      • do sešitu písemně vypracuj cv 1. v učebnici na str. 18
      • cv. 2 na str. 18 v učebnici vypracuj ústně
      • vypracuj cv. 1 – 3 v pracovním sešitě na str. 11
    2. literatura – Václav Havel
      • podle zeleného rámečku na str. 92 v čítance vypracovat písemně zápis do sešitu
      • přečíst ukázku z Odcházení v čítance na str. 90 – 92
      • Epigramy K. H. Borovského (do středy 18. 11. 2020 poslat úkol z minulého týdne na Teams Zadání Epigramy)
    3. sloh Popis pracovního postupu
      • opiš modrý rámeček na str. 108
      • do sešitu vypracuj cv. 1. a) na str. 109 v učebnici
      • ústně cv. 2 na str. 109 v učebnici
  • Anglický jazyk
    • Práci na tento týden najdete zde.
  • Anglická konverzace 9. A
    • Samostatná práce – písemně: práce s textem – čtení, vyhledávání informací, slovní zásoba. Práce bude na Teams v sekci ´Zadání´ ve středu 18. listopadu 8 – 14 hod. Termín odevzdání je 18. listopadu do 14:00 hod. Pokud někdo nemůže vypracovat úkol v tomto termínu, napište mi omluvenku předem a já se s vámi dohodnu na náhradním termínu.
  • Anglická konverzace 9. B
    • Práci na tento týden najdete zde.
  • Německý jazyk
    • Tento týden se naučíme další dvě nepravidelná slovesa a vše si procvičíme.
    • V učebnici na straně 17 si pročtěte slovesa Ski laufen a lesen (17/10-a) a zapište si do sešitu jejich časování (na okraji stránky).
    • Do sešitu vypracujte cvičení z učebnice 17/10-b+c. A abychom si zopakovali také slovesa fernsehen a Rad fahren, vypracujte z pracovního sešitu str. 13/cv. 12.
    • Všechny úkoly opět vyfoťte a pošlete přes zadání v Teams do pátku 20.11. Vytvořím tam opět zadání s názvem „úkoly, týden 16.-20.11.“.
  • Dějepis
  • Zeměpis
  • Přírodopis
    • Probrali a zopakovali jsme fyzikální vlastnosti nerostů. Dále se budeme zabývat systémem nerostů. Začneme těmi nejjednoduššími – prvky.
    • V učebnici je téma na str. 16. Přečtěte si o zlatu, grafitu, diamantu a síře. V online hodině spolu učivo projdeme. Zápis můžete najít i zde a na MS Teams. V hodině také vypracujete kvíz na opakování rozmnožování člověka.
    • V tomto cvičení vyberte, které nerosty jsou prvky: Prvky – cvičení
    • Zopakujte si vlastnosti nerostů vyluštěním křížovky: Křížovka
    • Pro zájemce: Výukové video na dané téma: Prvky
  • Fyzika
  • Chemie
    • Zopakujte si vědomosti v interaktivním cvičení: Hnědé uhlí
    • Dalším neobnovitelným zdrojem energie je ropa. Přečtěte si v učebnici str. 23. Učivo ze str. 24 – Zpracování ropy frakční destilací probereme v online hodině. Učivo si také procvičíme vypracováním úkolů v pracovním sešitě. (8, 9, 10/ str. 12)
    • Zápis najdete zde nebo na MS Teams.
    • Přehrajte si pokus: Ropná skvrna. Zamyslete se nad otázkami u pokusu.
    • Pro zájemce: Zkuste si vybírat ano – ne v tomto cvičení: Paliva  a zopakujte si tak informace o zdrojích energie.
    • V online hodině ve středu 18.11. vypracujete kvíz na redoxní reakce. Ohodnocen bude známkou.
  • Občanská výchova
    • Online hodina: středa 18. 11. 2020
    • V průběhu hodiny si zopakujeme učivo minulé hodiny – tři základní právní systémy ve světě:
      1. Evropsko – kontinentální systém práva
      2. Anglosaský systém práva
      3. Islámské (muslimské) právo
    • V online hodině se budeme podrobněji zabývat islámským právem, kde si objasníme:
      1. co je to šaría,
      2. z čeho vychází islámské právo – co je považováno za pramen práva,
      3. jak vypadají některá nařízení koránu,
      4. jaké je postavení žen v muslimské společnosti.
    • Zápis budeme provádět v průběhu online hodiny. Součástí hodiny bude Vaše samostatná práce, která bude klasifikována. Na její podobě a termínu odevzdání se domluvíme na online hodině.
  • Mediální výchova
    • Mediální obsahy a sdělení – používání manipulace v médiích