Školní týden 12. – 16. 10. 2020

• NOVÝ ROZVRH ONLINE VÝUKY: ZDE
  • Matematika
    • Téma: Slovní úlohy o společné práci, lomené výrazy
    • Chlapci a děvčata, v tomto týdnu si procvičíme řešení náročnějších slovních úloh o společné práci řešených pomocí rovnic a seznámíme se s lomenými výrazy. Domácí úkol bude zadán ve čtvrtek, řešení zašlete během pátku.
    • K přípravě na přijímací zkoušky se sejdeme on-line s 9.A v pátek od 11:45, s 9.B v pondělí od 7:55, připravte si pomůcky.
    • Pokud jste si ještě nezakoupili publikaci „Přijímačky v pohodě“ z vydavatelství Taktik, neváhejte, budeme je využívat k přípravě k přijímacím zkouškám.
  • Český jazyk a literatura
    1. mluvnice – Pravopis a výslovnost přejatých slov
      • ústně cv 1. v učebnici na str. 20
      • do sešitu vypracovat cv. 2 v učebnici na str. 20
      • vytvořit věty se slovy ze cvičení 3. a) v učebnici na str. 20, pak cvičení odevzdat na Teams Zadání Tvoření vět s přejatými slovy do pátku 27. 11. 2020
    2. literatura –  Charles Dickens: Vánoční koleda
      •  opsat zápis do sešitu z literatury dle pracovního listu Charles Dickens (zde)
      •  společná četba ukázky z Vánoční koledy v online hodině
    3. sloh Osnova popisu pracovního postupu
      • opsat modrý rámeček na str. 109
      • přečíst ukázky ve cv. 4 a 5 v učebnici na str. 110
      • vybrat si jedno z témat ze cv. 6 v učebnici na str. 110 a napsat popis pracovního postupu do slohového sešitu, odevzdat v hodině slohu v pátek 4. prosince 2020
  • Anglický jazyk
    • Práci na tento týden najdete zde
  • Anglická konverzace 9. A
    • Samostatná práce – písemně: Na Teams v sekci ´Zadání´ budete mít (středa 25.11.) pracovní list, který vypracujete do sešitu JAK – anglická konverzace a připravíte si to na středu 2. prosince, kdy už budete ve škole.
  • Anglická konverzace 9. B
    • Práci na tento týden najdete zde.
  • Německý jazyk
  • Dějepis
  • Zeměpis
  • Přírodopis
    • V rámci opakování si přehrajte video z cyklu NEZkreslená věda: Diamant
    • Probrali jsme nerosty, které se v přírodě vyskytují jako prvky. Další skupinou jsou sulfidy a halogenidy. Učivo je na str. 19, pročtete si jej. Probereme je společně v online hodině.
    • Zápis najdete zde a na MS Teams.
    • V tomto výukovém videu (od 11. minuty) najdete i sulfidy a halogenidy: Sulfidy a halogenidy
    • V tomto interaktivním cvičení zkuste pojmenovat probrané minerály: Poznávání nerostů
    • Pro zájemce: Podívejte se, jak to vypadá v muzeu soli na ostrově Fuerteventura: Muzeum soli
  • FyzikaVedení elektrického proudu opakování (str. 50)
    • Písemně odpověz na otázky:
      1. Za jakých podmínek prochází obvodem elektrický proud?
      2. Co je vodič a co je izolant? Uveď příklad.
      3. Čím je tvořen elektrický proud?
      4. Které částice vedou proud v kovech?
    • Vedení elektrického proudu v kovech (str. 51)
    • Nejdříve se podívejte na video.
      1. Proč destilovaná voda nevede elektrický proud?
      2. Proč voda s kuchyňskou solí el. proud vede?
      3. Vysvětli pojem elektrolyt. (str. 52)
      4. Čím se liší vedení proudu v elektrolytech od vedení proudu v kovech? (zelený otazník str. 53)
        Odpověď najdeš v odstavečku nad obrázkem: Při průchodu elektrického proudu …….
      5. Jak se dá vedení proudu v elektrolytech využít? (str. 53 dole, str. 54 nad žlutým rámečkem). Rámeček nepiš.
  • Chemie
    • Minulý týden jsme probírali ropu, zopakujte si informace o ropě v tomto videu z cyklu NEZkreslená věda: Ropa
    • Pokračujeme v učivu Paliva – podíváme se na zemní plyn a elektrárny v ČR. Zemní plyn si nastudujte sami v učebnici na str. 25, v online hodině si učivo zopakujeme a společně probereme elektrárny.
    • Zápis je opět zde a na MS Teams.
    • Zopakujte si učivo: Fosilní paliva
    • V pracovním sešitě vypracujeme v online hodině str. 13.
    • Pro zájemce na upevnění učiva výukové video: Ropa a zemní plyn
  • Občanská výchova
    • Online hodina: středa 25. 11. 2020
    • V minulých hodinách jsme se zabývali vývojem práva a právních norem, rovněž jsme se seznámili s existencí tří právních systémů ve světě.
    • Tématem online hodiny bude „Právní systém České republiky“. Během této hodiny si objasníme:
      • co je to právní řád,
      • pojmy – právní odvětví, právní předpis, právní norma (rozdíl mezi normou právní a normou morální – „Právo je minimum morálky).
    • Na závěr si pomocí praktického cvičení upevníme probrané učivo.
    • Zápis budeme provádět v průběhu online hodiny.
  • Mediální výchova
    • Možnosti tvorby mediálního sdělení
    • kniha, komiks, e- kniha, audiokniha, film, seriál, divadlo, rozhlasová hra, muzikál
    • realizováno v hodině literatury v tématu Vánoční koleda Charlese Dickense