Školní týden 25. – 28. 1. 2021

NOVÝ ROZVRH ONLINE VÝUKY: ZDE
V pátek 29. 1. 2021 – pololetní prázdniny.

• Matematika
    • Téma: Funkce, rovinné obrazce
    • Chlapci a děvčata, v tomto týdnu dokončíme učivo o funkcích a budeme procvičovat úlohy na výpočet obvodu a obsahu rovinných obrazců.
    • K přípravě na přijímací zkoušky se sejdeme on-line s 9.A v pátek od 11:45, s 9.B v pondělí od 7:55
  • Český jazyk a literatura
    1. mluvnice – Psaní i/í, y/ý po obojetných souhláskách
      • zopakovat si pravidla psaní i/í, y/ý po obojetných souhláskách
      • vypracovat cvičení 1, 2, 3, 4, 5 v učebnici na straně 25
      • vypracovat cvičení 1, 2, 3, 4 na str. 16 pracovním sešitě
    2. literatura – Jan Otčenášek: Romeo, Julie a tma
      • společná četba v online hodině v čítance na str. 30 – 31
      • Novela
      • do sešitu z literatury opsat oranžový rámeček z čítanky ze strany 31
  • Anglický jazyk
    • Práci na tento týden najdete zde.
  • Anglická konverzace 9. A
    • Samostatná práce – práce s textem. Na Teams budete mít v záložce Zadání text a úkoly, které vypracujete do sešitu a fotku pošlete ve čtvrtek 28. ledna 12:00-13:30 hod.
  • Anglická konverzace 9. B
    • Práci na tento týden najdete zde.
  • Německý jazyk
    • Tento týden budeme ještě procvičovat popis cesty a také si zopakujeme určování času.
    • Samostatná práce – vypracujte písemně do sešitu přiložený pracovní list „Die Uhrzeit“. Kdo si není jistý a potřebuje si hodiny oživit, bude dělat úkol až po online hodině. Vše si zopakujeme.
    • Foto hotového úkolu mi pak pošlete do čtvrtku 28.1. do zadání v Teams (Úkoly: týden 25. – 28.1.2021).
  • Dějepis
    • Tento týden si ještě zopakujeme téma světové hospodářské krize. Nezapomeňte zodpovědět otázky z plánu na minulý týden. Odpovědi najdete v učebnici na straně 33.
    • A poté již začneme novou velkou kapitolu – Totalitní režimy. Tento týden se seznámíme s novými pojmy.
    • Abychom si zopakovali poslední kapitolu – vznik ČSR, připravím pro vás na čtvrtek 28.1. kahoot. Pozor účast je povinná! Bližší informace si řekneme v pondělí na online hodině.
  • Zeměpis
  • Přírodopis
    • V tomto týdnu v online hodině zopakujeme probrané horniny – magmatické a usazené úlomkovité horniny a začneme probírat organogenní usazeniny.
    • V učebnici na str. 39 začínají organogenní usazeniny, přečtete si o vápenci a dolomitu.
    • Zápis najdete zde a na MS Teams.
    • Přehrajte si video: Prachovské skály
    • V tomto interaktivním cvičení si zopakujte  Vznik hornin
  • Fyzika
  • Chemie
    • V tomto interaktivním cvičení rozhodněte, zda jsou tvrzení správná a zopakujte si tím alkeny a alkyny: Cvičení
    • Poslední skupinou uhlovodíků jsou Areny (aromatické uhlovodíky). Učivo je na str. 44, v online hodině probereme názvosloví a vlastnosti a využití benzenu a toluenu. Další zástupce si necháme na příště.
    • Zápis je opět zde a na MS Teams.
    • Přehrajte si pokus: Hoření naftalenu
    • Pro zájemce o rozšíření učiva výukové video:  Areny
  • Občanská výchova
  • Mediální výchova