9. třída – školní týden 16. – 20. 3. 2020
9. třída – školní týden 20. – 24. 4. 2020

9. třída – školní týden 27. 4. – 1. 5. 2020

• Matematika pro 9. A
    • Tento týden budeme pokračovat v řešení příkladů s jehlany. Protože jste se mě nikdo na nic neptali předpokládám, že vám učivo o jehlanech jde. Proto bude splnění úkolu na tento týden jednoduché. Pošlete mi ofocenou a vyřešenou stranu 179.
    • Příklad 8 už máte z minulého týdne hotový.
    • Příklad 6 je jen dosazení do vzorečku a dopočítání chybějícího údaje. Napiš si vzoreček pro objem jehlanu, dosaď všechno, co znáš (podstava je čtverec, pozor na jednotky), dopočítej chybějící výšku.
    • U 7. příkladu si musíš nejdříve pomocí Pythagorovy věty dopočítat výšku v. Proto je dobré si do obrázku dokreslit pravoúhlý trojúhelník. Nápovědu najdeš na https://drive.google.com/drive/folders/1Ei6wwgk0sj-hYhb7o53PU9e9pgjMMSI4
    • Protože se přijímačky blíží a vy se potřebujete dostat do formy, přiberte si ještě stranu 235. Je to opakování geometrie.
    • 1. a 2. příklad je velmi snadný. 5. příklad se řeší pomocí dvou libovolných tětiv kružnice. Kde se protnou jejich osy, tam je střed. Zopakuj si co je tětiva, sečna a tečna kružnice.
    • Na pomoc při řešení 3., 4.(20% je pětina z celku) a 8. příkladu jsem vám našla video. Je sice trochu netradiční, ale má dobré ohlasy https://www.youtube.com/watch?v=rApW6yCzVtY Neřešte výpočtem!!!
    • 6. příklad dělat nemusíte. Před řešením 8. příkladu si zopakujte, jaký je rozdíl mezi pojmy shodný a podobný.
    • Nezapomeňte, že řešení je třeba zvýraznit černou propiskou a poslat mi na mail.
  • Matematika pro 9. B
    • Nejprve na zahřátí vyřešíte test v pracovním sešitě na str. 234 a do úterý! mi jej zašlete na email
    • Tento týden si ještě procvičíte řešení příkladů s kuželem
    • Budete počítat příklady v pracovním sešitě a na email mi pošlete pouze výsledky
      • str. 189/8 (těleso je složeno z válce a dvou kuželů)
      • str. 191/3
      • str. 193/7
    • Vyřešíte příklady z pracovního listu: kužel
    • Řešte do sešitu (nezapomeňte na náčrtek, vzorec a celý zápis řešení i s odpovědí) a nafocené zašlete zpět  na email do čtvrtku 30. 4.