Školní týden 8. – 12. 3. 2021

NOVÝ ROZVRH ONLINE VÝUKY: ZDE

• Matematika
    • Téma: Kužel
      • Chlapci a děvčata, v tomto týdnu budeme řešit praktické úlohy, ve kterých si procvičíme výpočet objemu a povrchu kuželu, naučíme se také počítat povrch koule.
  • Český jazyk a literatura
    1. mluvnice – Slovesa
      • společně zopakovat  Slovesné třídy a vzory
      • vypracovat pracovní list Slovesné třídy a vzory (uložen na Teams Soubory)
      • vypracovat cvičení 15. a) i b) v učebnici na str. 46 a odevzdat na Teams Zadání Kategorie sloves do pátku 12. 3. 2021
    2. literatura – Ladislav Stroupežnický: Naši furianti
      • jako zápis opsat stránky číslo 26–31 z prezentace Národní divadlo
      • společné čtení úryvku z díla Naši furianti (ukázka uložena na Teams Soubory)
    3. slohSlohové postupy a jazykové prostředky
      • opsat do sešitu ze slohu modré rámečky na str. 137 v učebnici
      • vypracovat cvičení 9, 10 a 11 na str. 137 v učebnici
  • Anglický jazyk
    • Práci na tento týden najdete zde.
  • Anglická konverzace 9. A
    • Samostatná práce
      • práce s textem, poslech, vyhledávání informací, rozšíření slovní zásoby. Na Teams budete mít v záložce Zadání text a úkoly, které vypracujete do sešitu a fotku pošlete ve čtvrtek 11. února 12:00-13:30 hod.
  • Anglická konverzace 9. B
    • Práci na tento týden najdete zde.
  • Německý jazyk
    • Začneme s novým tématem – můj den. Tento týden se seznámíme se s novou slovní zásobou a naučíme se nové sloveso – müssen (muset).
    • Připomínám, že budeme psát v úterý 9.3. krátký test na 4. pád osobních a přivlastňovacích zájmen.
    • Samostatná práce – nové téma si procvičte s přiloženým pracovním listem Mein Tagesablauf. Nemusíte si ho tisknout, stačí si očíslovat obrázky a napsat věty do sešitu. Hotový úkol vložte do pátku 12.3. do zadání v Teams (Úkoly: týden 8. – 12.3.2021).
  • Dějepis
    • Tento týden si zopakujeme hlavní informace o SSSR ve 20. a 30. letech a poté se přesuneme zpět do Československa a seznámíme se s tématem Sudet a sudetských Němců.
    • Referát o Edvardu Benešovi si již může připravit na příští týden (15.3.) Bára K. Zápis vám dám opět k dispozici po online hodině.
    • Vyzkoušejte si následující cvičení, které se týká propagandy (celkem 3 plakáty): zde
    • Abyste si zopakovali téma prvních let Československa, vypracujte přiložený pracovní list První republika a pošlete mi
    • jej do zadání v Teams (První republika – opakování) do pátku 12.3.
  • Zeměpis
    • Plán učiva ZEMĚPISU
  • Přírodopis
    • Zopakujte si učivo: Stavba sopky
    • Dokončíme vnitřní geologické děje, posledním je zemětřesení. V učebnici je téma na str. 52-53, pročtěte si jej.
    • Přehrajte si tuto animaci Zemětřesení a odpovězte na uvedené otázky.
    • Zápis najdete na MS Teams a zde.
    • Vyzkoušejte si kvíz na vnitřní geologické děje: Kvíz
    • K opakování využijte i tuto křížovku: Křížovka
    • Příští hodinu učivo zopakujeme testem, který bude ohodnocen známkou a vypracujete jej v online hodině.
  • Fyzika
    • Test – Elektromagnetické vlny a záření
    • Téma: Co už víme o atomech – str. 124
      • Vysvětli pojem atom, molekula, prvek.
      • Složení atomu
      • Rozdíl mezi neutrálním atomem a iontem
      • Nukleon, nuklid, izotop – str. 126 – 127
  • Chemie
    • V online hodině vypracujete kvíz na probrané deriváty uhlovodíků.
    • Dalšími deriváty jsou kyslíkaté deriváty. Probereme jejich rozdělení a názvosloví alkoholů.  (uč. str. 54)
    • Zápis najdete na MS Teams a zde.
    • Přehrajte si pokus: Rozlišení methanolu a ethanolu
    • Doplňte věty v tomto cvičení: Alkoholy
    • Vytvořte vzorce alkoholů: Vzorce alkoholů
  • Občanská výchova