Školní týden 12. – 16. 10. 2020

• NOVÝ ROZVRH ONLINE VÝUKY: ZDE
  • Matematika
    • Téma: Slovní úlohy o pohybu
    • Chlapci a děvčata, v tomto týdnu si procvičíme řešení náročnějších slovních úloh o pohybu řešených pomocí rovnic.
    • Domácí úkol bude zadán ve čtvrtek, řešení zašlete během pátku.
    • K přípravě na přijímací zkoušky se sejdeme on-line s 9.A v pátek od 11:45, s 9.B již v pondělí od 7:55, připravte si pomůcky. Pokud jste si ještě nezakoupili publikaci „Přijímačky v pohodě“ z vydavatelství Taktik, neváhejte.
  • Český jazyk a literatura
    1. mluvnice – Zvuková stránka slova
      • učebnice str. 17, prostudovat modré rámečky, vypracovat cv. 1 ústně, cv. 2 a 3 písemně do sešitu
      • pracovní sešit str. 8, cv. 1 – 4, str. 10, cv. 1 – 3
    2. literatura – Počátky českého realismu: Karel Havlíček Borovský
      • opsat prezentaci Počátky českého realismu: Karel Havlíček Borovský (uložena na Teams v sekci Soubory – Výukové materiály)
      • přečíst ukázky z děl Tyrolské elegie, Král Lávra, Křest svatého Vladimíra (uloženy na Teams v sekci Soubory – Výukové materiály
    3. sloh Subjektivně zabarvený popis
      • prostudovat prezentaci Subjektivně zabarvený popis (uložena na Teams v sekci Soubory – Výukové materiály), jako zápis do sešitu opsat stránku č. 1, 2, 3, 5 a 6
      • písemně vypracovat pracovní list Subjektivně zabarvený popis (uložen Teams v sekci soubory – Výukové materiály)
      • str. 108, ze cv. 2. b) si vybrat jedno téma, na které napsat subjektivně zabarvený popis a odeslat na Zadání Teams – Subjektivní popis děje do pátku 13. 11. 2020
  • Anglický jazyk
    • Práci na tento týden najdete zde.
  • Anglická konverzace 9. A
    • Samostatná práce – písemně: práce s textem – čtení, vyhledávání informací, slovní zásoba. Práce bude na Teams v sekci ´Zadání´ ve středu 11. listopadu 8 – 14 hod. Termín odevzdání je 11. listopadu do 14 hod. Pokud někdo nemůže vypracovat úkol v tomto termínu, napište mi omluvenku předem a já se s vámi dohodnu na náhradním termínu.
  • Anglická konverzace 9. B
    • Práci na tento týden najdete zde.
  • Německý jazyk
  • Dějepis
  • Zeměpis
  • Přírodopis
    • V tomto týdnu vypracujete online kvíz na téma Země ve vesmíru a Mineralogie. Kvíz vypracujete v online hodině, kdy vám bude zpřístupněn a odevzdáte jej.
    • Pokračovat budeme učivem Fyzikální vlastnosti nerostů – pevnost a soudržnost, optické vlastnosti, magnetické a elektrické vlastnosti. Učivo je na straně 14-15. Pročtěte si jej.
    • Zde si můžete přehrát výukové video: Optické vlastnosti
    • Zápis najdete zde nebo na MS Teams.  Vypracujte jej před online hodinou.
    • Zopakujte si pojmy v tomto cvičení: Minerály
  • Fyzika
    • Nové učivo – Transformátory – str. 42  nebo prezentace
    • K čemu slouží transformátor? (první věta ve žlutém rámečku na str. 44)
    • Z jakých tří částí se skládá transformátor?
    • Ke zdroji jakého napětí musí být připojena primární cívka a proč? (str. 42)
    • Nakresli si schematickou značku transformátoru.
    • Opiš druhou větu ze žlutého rámečku na str. 44
    • Z textu nad žlutým rámečkem si vypiš co platí, je-li p˃1 a co platí v opačném případě.
    • Na závěr opiš vzoreček, který je v rámečku dole.
    • Vyřeš příklady 7, 8 na str. 44.
    • Návod na řešení příkladů najdeš v odkaze.
  • Chemie
    • Zopakujte si pojem koroze v tomto cvičení: Koroze
    • Dokončili jsme kapitolu Redoxní reakce. Na příští týden připravím online kvíz na uvedené učivo a vypracujete jej.
    • Třetí kapitolou jsou Zdroje energie. Učivo najdete na str. 21. Rozdělení zdrojů energie (úvod) si vypracujete sami. Přečtěte si učivo v učebnici a udělejte si zápis, který najdete zde nebo na MS Teams.
    • V online hodině probereme učivo Uhlí na str. 22. a vypracujeme str. 11 v pracovním sešitě.
    • Přehrajte si pokus: Rozklad uhlí a dřeva
  • Občanská výchova
    • Online hodina: středa 11. 11. 2020
    • V průběhu hodiny si zopakujeme učivo minulé hodiny (vývoj práva, právo zvykové, právní obyčej, první písemné prameny práva). Dále se budeme zabývat třemi základními právními systémy, kterými jsou:
      • Evropsko – kontinentální systém práva: existence systému písemných právních norem (zákony, vyhlášky, nařízení).
      • Anglosaský systém práva: podstatou práva je precedens, který je považován za pramen práva.
      • Islámské (muslimské) právo: založené na formulacích svaté knihy Korán. Někteří muslimové považují Korán za pramen práva vyššího stupně než jiné právní normy (a to někdy i mezinárodní právní normy).
    • Zápis budeme provádět v průběhu online hodiny.
    • Následující týden si na toto učivo napíšeme jednoduchý test.
  • Finanční gramotnost
  • Výtvarná výchova