Školní týden 12. – 16. 10. 2020

• Matematika
  • Český jazyk a literatura pro 8. B
    1. mluvnice – Předmět
      • opsat zápis a vypracovat úkoly z prezentace  Předmět
    2. literatura – Jonathan Swift: Cesta do Laputy, Balnibardi, Luggnaggu, Glubbdubdribu a do Japonska (III. díl knihy Gulliverových cest)
      • četba a zápis do čtenářského deníku
  • sloh  – Osnova charakteristiky
    • opsat modrý rámeček na str. 115
    • podle osnovy charakteristiky v modrém rámečku ústně charakterizovat postavy z ukázek na str. 113 – 114
  • Český jazyk a literatura pro 8. A
  • Anglický jazyk pro 8. A
    • Práci na tento týden najdete zde.
  • Anglický jazyk pro 8. B
  • Německý jazyk
  • Dějepis
  • Zeměpis
  • Přírodopis
    • Připravila jsem pro vás opakovací online kvíz Původ a vývoj člověka a lidské rasy. Najdete jej dne 5.11. na MS Teams v Zadání. Vypracujte jej a pošlete. Kvíz bude přístupný pouze tento den a ohodnocen známkou.
    • Pokračujeme v učivu opěrná soustava. Další části kostry jsou Hrudník a kostra končetin. Téma je v učebnici na str. 18 – 19. Přečtěte si jej a prohlédněte si stavbu těchto částí kostry.
    • Procvičte si názvy kostí: Horní končetina
    • V online hodině zopakujeme stavbu kostry a probereme stavbu dolní končetiny.
    • Zápis najdete zde. Obrázky v prezentaci si prohlédněte, nemusíte je kreslit.
  • Fyzika
  • Chemie
    • Pokračujeme v učivu Oddělování složek směsi. Další tři metody jsou filtrace, krystalizace a odpařování. V učebnici je najdete od str. 18. Vezměte si list papíru a zkuste si poskládat filtrační papír podle návodu na str. 18.
    • Přehrajte si video: Filtrace a Krystalizace
    • Zápis najdete zde.
    • Zopakujte si probrané metody v online cvičení:  Cvičení
    •  V online hodině uvedené metody zopakujeme a procvičíme, vysvětlíme si princip jednotlivých metod.
  • Výtvarná výchova 8. A
    • ti, co už začali tvořit obraz z písmen a mají je ve škole, si je dodělají po návratu do školy, ti, co toto téma ještě nezačali si je mohou vytvořit nyní doma
    • technika výrazné barevné malby (varianty: tempery, anilinky, fixy, pastelky), formát A4 bílý papír
    • v prezentaci máte ukázky (inspiraci), jak by mohly vaše práce vypadat, věc, zvíře, jídlo, cokoliv tvořené z písmen nebo slov vystihující danou věc (např. meloun tvořený ze slova MELOUN)
    • po dokončení nemusíte malby fotit a zasílat, stačí, když mi je dodáte po návratu do školy
  • Výtvarná výchova 8. B
    • Práce do výtvarné výchovy bude spojena s projektem do angličtiny. Na výběr budou 2 témata, podrobnosti vysvětlím v úterní on-line hodině angličtiny. Pokud by se někdo nemohl zúčastnit této on-line hodiny, budou instrukce k projektu na Teams v sekci ´Soubory / Výukové materiály´. Termín dokončení je pondělí 16. listopadu 2020.
  • Pracovní činnosti