Školní týden 12. – 16. 10. 2020

• NOVÝ ROZVRH ONLINE VÝUKY: ZDE
  • Matematika
    • Téma: Slovní úlohy řešené rovnicemi, slovní úlohy o pohybu
    • Chlapci a děvčata, v tomto týdnu si vysvětlíme a procvičíme řešení náročnějších slovních úloh pomocí soustav rovnic a slovních úloh o pohybu řešených pomocí soustavy dvou rovnic o dvou neznámých.
    • V pracovním sešitě vypracujete na straně 106 cvičení A -3 a ze strany 111 cvičení A -1
  • Český jazyk a literatura
    1. mluvnice – Pravopis obtížných slov
      • učebnice str. 16, cv. 6. a), 7., 9.
      • pracovní sešit str. 9, cv. 1- 6
    2. literatura – Tomáš Garrigue Masaryk
      • zhlédnout video a přečíst text na TGM
      • do sešitu opsat časovou osu a citát, se kterým souhlasíš
    3. sloh Popis předmětu
      • opsat modrý rámeček na str. 107
      • str. 107, cv. 1 ústně
      • str. 107,  cv. 3. a) písemně, odeslat na Zadání Teams –  Dům, ve kterém bych chtěl bydlet
  • Anglický jazyk
    • Práci na tento týden najdete zde.
  • Anglická konverzace 9. A
    • Samostatná práce – písemně: práce s textem – čtení, vyhledávání informací, slovní zásoba. Práce bude na Teams v sekci ´Zadání´ ve středu 4. listopadu 8. – 14. hod. Termín odevzdání je 4. listopadu do 14. hod. Pokud někdo nemůže vypracovat úkol v tomto termínu, napište mi omluvenku předem a já se s vámi dohodnu na náhradním termínu.
  • Anglická konverzace 9. B
    • Práci na tento týden najdete zde.
  • Německý jazyk
  • Dějepis
  • Zeměpis
  • Přírodopis
    • Pro zopakování si přehrajte krátkou animaci o minerálech: Minerály
    • Minule jsme se zabývali stavbou nerostů. Dále se podíváme na Fyzikální vlastnosti nerostů.
    • Učivo najdete v učebnici od str. 13. Pročtěte si hustotu, tvrdost, štěpnost a lom. Zbývající vlastnosti si necháme na příště. V online hodině učivo probereme. Na příští týden připravím  kvíz na učivo Planeta Země a Mineralogie.
    • Zápis, který najdete zde nebo v MS Teams si napište do sešitu.
  • Fyzika
  • Chemie
    • V MS Teams vám pošlu pracovní list na téma Výroba železa, vypracujte jej a pošlete zpět do 6.11. 2020. Najdete jej také zde.
    • V minulé hodině jsme se zabývali elektrolýzou a jejím využitím. Učivo si zopakujte v online cvičení: Elektrolýza
    • Dalším tématem je Galvanický článek. Učivo je v učebnici na str. 19, projděte si jej.
    • Do sešitu si nakreslete obr. Schéma galvanického článku, při online hodině si jej vysvětlíme.
    • Zápis najdete zde. Obrázky v prezentaci si jen prohlédněte.
    • Přehrajte si pokus Galvanický článek z ovoce
    • Dané učivo probereme v online hodině a vysvětlíme si pojem koroze.
  • Občanská výchova
  • Finanční gramotnost
  • Výtvarná výchova
  • Mediální výchova