Základní škola Vratimov
  Masarykovo nám. 192
Prezentace
Archivy
Nejnovější komentáře

     Dne 31. 10. se pátý, osmý a devátý ročník vydal do Světa techniky v Dolních Vítkovicích. Jednotlivé části muzea (CIVILIZACE, VĚDA A PROSTŘEDÍ) byly umístěny ve svých vlastních místnostech. V místnosti s technikou se dívkám z 8. ročníku nejvíce líbil měřič nálady. Po prozkoumání všech zdejších zajímavostí se pokračovalo do další místnosti s názvem Civilizace. V této části žáci zjistili, jaká je spotřeba vody v Africe, poznali národní jídlo různých zemí a samozřejmě se dozvěděli i něco málo o recyklaci. Po zhlédnutí dokumentu Titáni doby ledové nastala prohlídka druhého patra. Všichni mohli zjistit, jak budou vypadat, až zestárnou. Chlapci strávili nejvíce času u nafukovacích pytlů, na kterých mohli relaxovat a dívky si oblíbily měřič tuku. Kolem 13. hodiny byla vyhlášena přestávka na občerstvení. Poté už zbýval jen návrat ke škole. Výlet měl velký úspěch. Žáci se vraceli s pozitivními ohlasy.

redakce 8. třídy