Základní škola Vratimov
  Masarykovo nám. 192
Prezentace
Archivy
Nejnovější komentáře

aneb už nám to začalo

     Dlouho se naše třída těšila na to, až konečně přijde ten den a začnou lekce předtančení pro 9. třídy. Už se nám to konečně splnilo!!! Dokonce už umíme jeden tanec. Je to mambo. A začínáme s druhým tancem, který má neuvěřitelně legrační název cha – cha. Ovšem čte se ča –ča.

Třeba taková Naty s Kubou, kteří spolu tančí, ti z toho měli hrůzu. Péti s Přemou to šlo celkem dobře, až na to, že když tancují na jednom konci tělocvičny, vždycky skončí na tom druhém konci a ani jeden neví, jak to dělají. Míši a Kryštofovi to šlo také hned od začátku, Míša ho ale určitě vedla, jak nám tvrdila paní učitelka Pelikánová. Budu ji citovat : „Děvčata, ono to má být jakože kluci vedou vás, ale ve skutečnosti vlastně vy povedete je.“

Když se holky ptaly Míši Hrachové, jak jí to s Davidem jde, odpověděla, že jim to jde, ale že se jim to plete. Kamča říkala, že ji deptá, jak se jí Adrian ustavičně dívá do očí, že prý ji to strašně rozesmívá. Z Naty a Šimona se klubou velice dobří tanečníci, jak jde vidět. Oba to pletou, ale oba jsou nejlepší, jak tvrdí Naty. Eliška s Markem jsou v pohodě. Peťan s Terezií jsou kouzelní. Terezie nepřijde na jednu lekci, pro změnu Petr zase nepřijde na tu další. Tak se to pak doučují a vůbec neví, která bije, ale jde jim to, to se musí uznat. Lucka a Denis jsou zajímavý pár. Dali se do páru prakticky náhodně, ale sluší jim to spolu. Náš nový přírůstek do třídy Natka tancuje s Matějem, ti se dali taky do páru náhodou, ale klape jim to spolu. Další pár, který tancuje, je Míša Šnapková s Vojtou Habrnalem. Jsou taky celkem sladcí, když se na ně člověk dívá, jak se snaží, aby šli dobře. Posledním párem je Honza s Terezou. Terka je podstatně menší než Honza, ale snad to zachrání podpatky. A u všech jde vidět, že je to baví a lekce si naplno užívají.

Tyto taneční kurzy mají rekordní počet tanečníků. Paní učitelka Riedlová a Pelikánová budou mít co dělat, aby nás vše naučily. Je nás 12 párů. To bude ještě fuška. Ale všichni už se moc těší na školní ples, kde předvedou své taneční kreace. Tak nám prosím držte palce!!!

Díky Petra Nováčková z 9.třídy

Malý taneční kvíz

Kolik má devátá třída párů (7. písmeno) …………………………………………………………………………….

Latinskoamerický tanec, který se žáci učili jako první (2. písmeno) ………………………………………

Jaký den žáci nacvičují (3. písmeno) ………………………………………………………………………………….

Paní učitelka s větším počtem písmen v příjmení (2. písmeno) ………………………………………………

Druhý tanec, který se žáci učí (1. písmeno) …………………………………………………………………………

Kryštof Adamus (9. třída)