Základní škola Vratimov
  Masarykovo nám. 192
Prezentace
Archivy
Nejnovější komentáře

Co vám v reklamách o zubních pastách neřeknou

     Již několik let jsou v České republice zrušeny společné školní prohlídky zubního lékaře. Protože nejčastějším zdrojem informací o dentální hygieně se staly pouze reklamy, které mají za cíl prodat daný výrobek, nikoliv pravdivě informovat o správném čištění zubů, vznikl celorepublikový projekt Dental Prevention. Právě v rámci této akce v úterý 26. května 2015 naši školu navštívily 2 studentky Fakulty zubního lékařství v Olomouci Andrea Theimerová a Hana Fridrichová.

     Vždy v jedné vyučovací hodině se postupně žáci jednotlivých tříd dozvěděli, jak a proč vzniká zubní kaz, jak se tomu efektivně bránit a jak si správně čistit zuby. Žáci byli poučeni o správném používání zubních i mezizubních kartáčků i o správných stravovacích návycích. Nejprve zhlédli krátkou prezentaci, pak došlo i na praktickou ukázku. Bylo to opravdu poprvé, kdy si žáci celé třídy společně vyčistili zuby. Nezbývá než doufat, že to nebylo také naposledy a že nově nabyté zkušenosti si žáci dobře zapamatovali a budou je pravidelně používat.

Mgr. Pavlína Kožušníková

fotogalerie