Základní škola Vratimov
  Masarykovo nám. 192
Prezentace
Archivy
Nejnovější komentáře

     První jarní úterý 22. března 2016 prožili žáci 2. stupně naší základní školy opravdu poeticky. Zatímco žáci 6. a 7. tříd dopoledne zhlédli zábavné představení v Divadle loutek v Ostravě s názvem Hodina Komenského, osmáci a deváťáci se vydali do DDM Korunka a zdokonalili si svou angličtinu v průběhu představení Forever Young. Do školy se všichni vrátili s mnoha hezkými dojmy i zážitky a také s dobrou náladou. Mnozí z nich se už nemohli dočkat odpolední recitační soutěže, v jejímž průběhu měli šanci předvést své umělecké nadání.
Již tradiční přehlídky mladých recitátorů 2. stupně se letos zúčastnilo celkem 21 recitátorů z 6. – 9. tříd. Ve výběru básní mnohým z nich pomohl internet. Někteří naopak překvapivě vsadili na klasické autory, například Petra Bezruče nebo Ivana Andrejeviče Krylova. Objevily se humorné básně i parodie, zasněné i zamilované básně, ale i básně řešící závažné problémy.
O pořadí soutěžících rozhodl los, o konečném pořadí na stupních vítězů paní učitelky českého jazyka Mgr. Lucie Glumbíková a Mgr. Pavlína Kožušníková. A jak to nakonec dopadlo?

I. kategorie 6. a 7. tříd:
1. místo Petr Vaněk (7. třída)
2. místo Jiří Musálek (7. třída)
3. místo Markéta Hrmelová (6. třída)

II. kategorie 8. a 9. tříd:
1. místo Jakub Louda (8. A)
2. místo Natálie Krupová (8. B)
3. místo Viktorie Dvorská (8. A),  Aleš Broda (8. B)

Všem recitátorům děkujeme za velice hezká vystoupení. Díky patří i přítomnému obecenstvu, které vytvořilo pro soutěžící příjemnou atmosféru, jejich výkony oceňovali uznáním i potleskem. Někteří diváci se dokonce odhodlali zpříjemnit nám organizační pauzy a zarecitovali svou oblíbenou báseň. Přehlídku završilo slavnostní vyhlášení vítězů a již tradiční společné fotografování. Vítězům bude tento den připomínat diplom a knižní odměna. Všem ostatním hezké vzpomínky na jeden opravdu poetický školní den.