Základní škola Vratimov
  Masarykovo nám. 192
Prezentace
Archivy
Nejnovější komentáře

 

     Dne 7. 12. 2016 se žáci 8. třídy ZŠ Vratimov, Masarykovo náměstí, vydali po stopách tajemna s nejslavnějším českým záhadologem, panem Arnoštem Vašíčkem. Akce se konala v Městské knihovně Ostrava v Ostravě – Kunčičkách.
V průběhu přednášky pana Vašíčka všichni přítomní pochopili, že nic není nemožné a že i neuvěřitelné se může ve skutečnosti stát. Žáky velmi zaujala představa, že i pohádky mohou mít pravdivý základ. Doslova se zatajeným dechem poslouchali vyprávění o obrech, mořských sirénách nebo ptakohadech. Nakonec osmáky úplně pohltily příběhy s paranormálními jevy. Hlavně ty, ve kterých se člověk tváří v tvář setká s duchem nebo nějakou temnou energií. A pan Arnošt Vašíček doplňoval své vyprávění i vědeckým vysvětlením těchto jevů. Žáci se aktivně zapojovali do diskuse se známým spisovatelem, měli spoustu otázek.
Přednáška pana Arnošta Vašíčka byla pro žáky 8. třídy velice zajímavá. Byli zklamáni, když nastal její konec. Bylo vidět, že by si na toto téma byli schopni povídat ještě hodně dlouho. Na zpáteční cestě se shodli na tom, že by se ještě někdy s panem Vašíčkem rádi setkali a pokračovali s ním v pro ně tak zajímavém vyprávění.

Kristýna Kaločová, 8. třída