Základní škola Vratimov
  Masarykovo nám. 192
Prezentace
Archivy
Nejnovější komentáře

 

Lyžák – kdo tam nebyl, jako by nežil … 

Ve dnech 20. 1. – 25. 1. 2017 absolvovali žáci 7. a 8. ročníku na lyžařský výcvik, který se konal na Bílé. Děti byly rozděleny do tří družstev podle svých dosavadních schopností. Družstvu začátečníků velela paní učitelka Pelikánová, mírně pokročilé měla na starost paní učitelka Sadílková a skuteční lyžaři si měřili své síly s paní ředitelkou Čavojskou.

Každý den byl budíček stanoven na nemilosrdnou 7. hodinu ranní. Do snídaně, která bývala mimochodem výborná, si museli všichni uklidit pokoje a ještě navíc vykonat hygienu. Ano, i s tímto cizím slovem se museli mnozí seznámit.

Lyžovalo se vždy dvě hodiny dopoledne, dvě hodiny odpoledne. Mezitím byl samozřejmě čas na dobrý oběd a trochu odpočinku, při kterém si žáci sdělovali své dojmy a také spřádali plány na večer. Po celý týden nás provázela doslova arktická zima s teplotami až -20°C. Jasné a slunečné počasí a kvalitní sněhové podmínky vše vynahradily. Právem jsme se cítili jako v Alpách.

Večerní program byl vždy zábavný, někdy také poučný. Vyvrcholením byla diskotéka, na kterou se všichni těšili a také si ji pořádně užili.

Z lyžařského výcviku se žáci vraceli spokojení a plní dojmů. Někteří si našli nové kamarády, jiní se zamilovali, a mnozí se dokonce naučili i lyžovat.

Žáci 7. a 8. třídy