Základní škola Vratimov
  Masarykovo nám. 192
Prezentace
Archivy
Nejnovější komentáře

 

       Dne 26. 5. 2017 se jako každým rokem konalo na stadionu ve Vratimově klání několika škol regionu Slezská brána v královně sportu – atletice. Organizátorem této akce byla ZŠ Datyňská. V letošním roce spolu soupeřilo hned šest škol – ZŠ Paskov, ZŠ Šenov, ZŠ Sedliště, obhájce vítězství z minulého ročníku ZŠ Datyňská, ZŠ Raškovice a jak jinak, nemohla chybět ani naše škola – ZŠ Vratimov, Masarykovo náměstí.

       Soutěžilo se v základních atletických disciplínách, kterými byli skok daleký, hod kriketovým míčkem, běh na 60 a 100 metrů, běh na 800 a 1500 metrů a v neposlední řadě štafeta družstev. Za každou školu v každé disciplíně soutěžil vždy jeden chlapec a jedna dívka z šestých až devátých tříd. Počasí nám přálo a tak mohla začít jedna z báječných sportovních akcí, které ve své podstatě symbolicky uzavírají školní rok. Všichni účastníci šli do závodů opravdu s chutí a nadšením. Každý z nich by totiž opravdu rád ochutnal chuť vítězství a postavil se na známou bednu pro vítěze. Ne každému se to ale podařilo. Někdo překonal svůj osobní rekord, někdo jiný měl naopak špatný den a nepodal ani svůj obvyklý výkon. Dokonce se u některých objevily i slzičky…přesto všichni bojovali do posledních okamžiků a o hlasité povzbuzování a emoce nebyla nouze.

      Závod vyvrcholil štafetovým během. Najednou byl konec soupeření a  mohly se začít sčítat body, které jednotlivé školy v disciplínách získaly a určit tak, která škola se pro tento rok stane vítězem. Výsledky byly následující:

  1. místo: ZŠ Šenov
  2. místo: ZŠ Datyňská
  3. místo: ZŠ Raškovice
  4. místo: ZŠ Vratimov, Masarykovo náměstí
  5. místo: ZŠ Paskov
  6. místo: ZŠ Sedliště

Naše škola sice získala „bramborovou“ medaili, ale to nijak nezastínilo vynikající výkony některých našich žáků. Získali jsme medaile v mnohých disciplínách, namátkou uvedu jen některé:

Běh na 100 metrů – 1. místo, Klára Kroviařová, 8. ročník

Běh na 100 metrů – 3. místo, Jirka Musálek, 8. ročník

Běh na 100 metrů –  3. místo, František Motloch, 9. ročník

Běh na 60 metrů – 2. místo, Bohumil Kursa, 6. ročník

Běh na 1 500 metrů – 1. místo, Petr Vaněk, 8. ročník

Běh na 800 metrů – 3. místo, Rozálie Rychlá, 7. ročník

Štafeta 4×400 metrů – 1. místo, A. Kožušníková, I. Šomková, M. Vavrušová, K. Holbová, 9. ročník

Štafeta 4×400 metrů – 3. místo, T. Fabriger, J. Musálek, P. Vaněk, O. Botur, 8. ročník

Štafeta 4×400 metrů – 3. místo, L. Surzynová, R. Rychlá, N. Svobodová, M. Hrmelová, 7. ročník

Štafeta 4×400 metrů – 3. místo, A. Janota, B. Čuda, D. Sysala, V. Španihel, 7. Ročník

Skok daleký – 2. místo, Aleš Janota, 7. ročník

Skok daleký – 2. místo, Isabella Šomková, 9. ročník

Skok daleký – 3. místo, Jakub Železňák, 9. ročník

Skok daleký – 3. místo, Alexandra Hrbková, 8. ročník

Hod – 2. místo, Ondřej Botur, 8. ročník

Hod – 3. místo, Kateřina Tomášková, 9. ročník

Co bylo ale podstatnější? Přece vidět na vlastní oči, jak si všichni navzájem drželi palce, povzbuzovali se a radovali se společně z úspěchu svých spolužáků. A to je vítězství, které nelze ocenit žádnou medailí…..

Mgr. Martina Pelikánová, vyučující Tv