Základní škola Vratimov
  Masarykovo nám. 192
Prezentace
Archivy
Nejnovější komentáře

 

Co si žáci 6. B navařili, to si taky snědli   

  Již tradičně se vybraní žáci ZŠ Vratimov, Masarykovo náměstí, ve spolupráci s knihovnicemi Městské knihovny Vratimov účastní mezinárodní akce FOOD REVOLUTION DAY. Letos to byli žáci 6. B třídy.
Přípravy na den se zdravou stravou zabraly dětem celý týden. V hodině slohu si žáci sestavili jídelníčky, které vyrobili v hodině výtvarné výchovy. Pak se rozdělili do týmů. Každý tým dostal za úkol připravit jeden z chodů. Znamenalo to spočítat množství surovin pro 25 strávníků, naučit se postup přípravy jednotlivých jídel a rozdělit si úkoly ve skupinách.
Ráno v pátek 19. května 2017 začali svůj projektový den nakupováním v Penny marketu. Všechny skupiny měly vypracovány svůj nákupní seznam, takže nakupování proběhlo hladce. Pak se s plnými nákupními taškami přesunuli do své školní kuchyňky. A jako ve správné kuchařské show, také naši žáci se nejprve navzájem seznámili s tím, co budou vařit. A pak to začalo. Krájelo se, strouhalo, míchalo, vařilo, peklo i smažilo. Brzy se celou školou rozlila krásná vůně. A co žáci 6. B vlastně vařili?
      Předkrm: Ovocné wrapy
      Hlavní chod: Citrónové těstoviny s křupavými kuřecími kousky v bylinkovo – jogurtovém dipu
      Dezert: Borůvkové lívance
      Nápoj: Nealkoholická sangria
Přesně ve 12 hodin usedli žáci ke společnému hezky nazdobenému stolu s vedením školy i se svou třídní učitelkou a s knihovnicemi z vratimovské knihovny. Všechny zmiňované dámy se celé dopoledne snažily být těmi nejlepšími pomocnicemi pro kuchtíky z 6. B.
Každý chod servíroval tým, který ho uvařil. Jeho členové představili své dílo a sdělili nám své zkušenosti s jeho přípravou. Je třeba říci, že i když naši kuchtíci nemají ještě dlouholeté kuchařské zkušenosti, páteční menu se jim povedlo a všichni si moc pochutnali. Po společném úklidu školní kuchyňky se žáci spokojeně rozběhli do svých domovů, aby se podělili se svými nově nabytými kuchařskými zkušenostmi.

Mgr. Pavlína Kožušníková, tř. uč. 6. B

fotogalerie