Základní škola Vratimov
  Masarykovo nám. 192
Prezentace
Archivy
Nejnovější komentáře

 

Školní výlet – letecká základna Náměšť nad Oslavou       

       Je pátek 19. května 2017. Osmá třída spolu s 6. A a několika páťáky vyráží na školní výlet. Cíl cesty? Letecká základna Náměšť nad Oslavou. Před námi je celkem 255 kilometrů a tomu odpovídá i čas odjezdu – 5:20 ráno. Je pravda, že po sdělení této ranní hodiny u mnohých vypukla panika, ale přesto jsme se všichni sešli u autobusu včas. A výlet mohl začít….

Cesta proběhla bez nejmenších problémů. Někteří si během ní četli, jiní zase trávili čas hrou na mobilním telefonu, mnozí si zase povídali. Náš řidič, pan Novák, se vyznamenal, protože přesně v devět hodin, jak bylo plánováno, jsme stáli u brány letecké základny. Zde nás čekal pan Kmeť, jenž měl být naším průvodcem.

        Po výstupu z autobusu jsme si to namířili k hasičské stanici. Měli jsme možnost prohlédnout si hasičská auta a jejich vybavení, včetně hasičské výstroje a výzbroje. K tomu všemu nám podal výklad velice sympatický pan hasič, který nejen odpovídal na otázky dětí, ale také přidal pár historek a zajímavých případů, které na stanici zažil. Potom jsme se s panem Kmeťem přesunuli na místo určení do hangáru, kde se nacházely vrtulníky. Vrtulníky jsme si mohli prohlédnout nejen zvenku, ale i zevnitř. Děti dostaly možnost navštívit kabinu pilota, posadit se do velkého vrtulníku a zjistit, jak se asi cítí voják, jenž se připravuje na výsadek. Ti odvážnější se vyšplhali až na střechu vrtulníku a podívali se, jak vypadá motor a vrtule zblízka.

Ale hlad je hlad, proto jsme se po téměř dvou hodinách strávených v hangáru s chutí přesunuli do vojenské jídelny. Děti byly s jídlem velice spokojené. Měly na výběr ze tří jídel a tomuto výběru jednoznačně kraloval steak s americkými brambory. Kdo by odolal?

       Po dobrém obědě byl čas nasednout do autobusu. Poděkovali jsme panu Kmeťovi za báječný zážitek a rozloučili jsme se s místem, kde jsme strávili zajímavé dopoledne. Ale pozor, výlet ještě nebyl u konce. Po cestě jsme zastavili v Olomouci, kde jsme navštívili místní aquapark. Děti byly nadšené. Venku panovalo slunečné počasí, takže mohly využít i možnosti plavat ve venkovním bazénu. Bylo nás tam všude plno, téměř padesát dětí se i v tak velkém aquaparku přece jen neztratí. Nadšeně řádily na tobogánech, nechaly se unášet divokou řekou a využily i místní vířivky. A najednou byl konec. Rychle do sprch, usušit, koupit si poslední jídlo v bufetu a už jsme zpátky v autobusu. Stejně jako cesta tam i cesta zpět proběhla bez problémů. 

Kolem šesté hodiny odpolední náš koráb dorazil do Vratimova. Uf…J

      A kam pojedeme příště? Nechte se překvapitJ

Mgr. Martina Pelikánová

fotogalerie