Základní škola Vratimov
  Masarykovo nám. 192
Prezentace
Archivy
Nejnovější komentáře

      V pondělí 16. 10. 2017 se na naší škole konal jako každým rokem tzv. Olympijský den.  Jedná se o projektový den se sportovní tematikou, jehož cílem je strávit příjemný čas při sportovním klání mezi třídami, porovnat síly s ostatními a rozvíjet spolupráci mezi žáky jednotlivých tříd.     

      Proč tato sportovní akce nese právě název Olympijský den? Odpověď je jednoduchá. Olympijské hry znamenají ve světě významnou sportovní a společenskou událost. Nejen, že nabízejí napínavou zábavu, jsou také symbolem „olympijské myšlenky“, jež se všeobecně používá jako zkratka pro celý komplex ideálů, které vymezují olympijské hnutí. Např. ideál člověka fyzické, duchovní a morální vyváženosti, snaha po sebezdokonalování, fair play (sport jako „škola praktické rytířskosti“), účast ve sportu jako právo člověka bez jakékoliv diskriminace, sport jako součást národních kultur, olympijské hry jako setkání symbolizující kromě výkonů také světovou solidaritu, toleranci, mírovou existenci. S takovými ideály přišel, jak je známo, koncem 19. století Francouz Pierre de Coubertin.

      Letošního Olympijského dne se zúčastnilo celkem osm tříd od pátého až po devátý ročník.  Disciplíny byly oproti minulým létům více méně netradiční. Kromě běhu na 60 metrů žáci soutěžili ve štafetovém běhu s předáváním batohu, slalomu s plnou sklenicí vody, přetahované lanem, štafetě trojic nebo v rychlosti, s jakou žáci dokáží vytvořit čáru ze svých těl přes celé hřiště.

      Za vítězství obdržela třída 3 body, za prohru 1 bod. Všichni šli do soutěží s plným nasazením. Nebyla nouze o napínavé okamžiky, výkřiky nadšení i zklamání, rozléhalo se také povzbuzování. Počasí přálo, a tak nic nebránilo tomu, aby si všichni Olympijský den užili.     

      Kdo nakonec vyhrál? Prvním místem letošního Olympijského dne se může chlubit třída 7. A, které se podařilo získat 32 bodů. Celkově se dá ale konstatovat, že zvítězili všichni ti, kteří bojovali, nevzdávali se, podporovali druhé a na tento den budou hezky vzpomínat.

Mgr. Martina Pelikánová

fotogalerie