Základní škola Vratimov
  Masarykovo nám. 192
Prezentace
Archivy
Nejnovější komentáře

 

„Připravit, pozor, jeď!“

Přesně takové povely se rozléhaly na kluzišti ve Vratimově v pátek 27. dubna 2018. Probíhaly tady totiž jízdy zručnosti na kole dětí ze ZŠ Vratimov, Masarykovo náměstí, které se společně s paní učitelkou Nelly Kavalovou a s paní učitelkou Martinou Pelikánovou rozhodly zapojit do celostátní akce Dopravní soutěž mladých cyklistů 2018. 

V průběhu dubna, „měsíce bezpečnosti“, vyplňovali ve škole testy z pravidel silničního provozu a ze zdravovědy. Ti nejšikovnější se pak sešli k jízdám zručnosti. Nejprve si s přítomnými vyučujícími prošli celou trasu. V jejím průběhu museli dokázat, že opravdu dobře ovládají jízdu na svém kole. Museli zvládnout slalom, balanční přejezd přes houpající se lavičku, jízdu v úzkém prostoru mezi překážkami a nakonec dojezd na přesnost. 

Z nejšikovnějších cyklistů vzniklo družstvo, které školu reprezentovalo v oblastním kole 4. května 2018 v Ostravě – Přívoze. Tvořili ho Denisa Füri, Matěj Mikulenka, Filip Ivan a Vojtěch Konvičný. Protože se zástupci naší školy účastnili této soutěže poprvé, byli překvapeni náročností oblastního kola. Teoretickými testy prošli bez zaváhání, ovšem náročnost praktických jízd je stála přední umístění. Nakonec si přivezli mnoho adrenalinových zážitků z jízd vyžadujících opravdu maximální pozornost a zkušenosti pro ně i jejich spolužáky do dalších ročníků. Také rodiče se o ně mohou méně bát, když vyjedou o prázdninách na svých kolech do ulic. 

                                              

za redakci ZŠ Vratimov, Masarykovo náměstí, Mgr. Pavlína Kožušníková