Základní škola Vratimov
  Masarykovo nám. 192
Prezentace
Archivy
Nejnovější komentáře

 

      Odpověď na tuto otázku se vydali dne 30. května 2018 hledat žáci 7. tříd ZŠ Vratimov, Masarykovo náměstí, se svými třídními učitelkami do Archeoparku Chotěbuz. V průběhu dopoledne si ověřili své schopnosti dobýt slovanské hradisko, namlít mouku na žernově, vyrýt do voskových tabulek hlaholicí vzkaz kamarádovi, v nalezišti odkrýt pozůstatky kostí a keramiky, rozpoznat podle čichu bylinky a vyzkoušet si lukostřelbu. Také mohli navštívit zemnice a polozemnice s vybavením, potěžkat různé typy zbraní a vyzkoušet si obtížnost tkaní látek. Komu nestačily 2, 5 hodiny interaktivního programu, mohl si ještě projít expozici o životě prvních Slovanů na chotěbuzském hradisku. Někteří sebevědomě prohlásili, že by ve středověku přežili, jiní jen nerozhodně krčili rameny.

      Po tak náročném programu dětem pořádně vyhládlo, a tak se přemístily do nedalekého Rybího domu, kde byl pro ně připraven kuřecí vývar a řízek s vařeným bramborem. Když byli opět plni energie, prohlédli si 5 krásných akvárií, která jsou umístěna přímo v Rybím domě. Největší pozornost si u žáků vyžádal mohutný sumec albín a roztomilé želvy.

      Po všech těch zážitcích si žáci s radostí šli protáhnout svá těla na hřiště za restaurací. Skákali na trampolíně, houpali se na houpačkách, zahráli si na honěnou. Největší atrakcí byl gorolszus –  sjezd na laně, u kterého zájemci tvořili stále frontu.

      Plni zážitků se vydali na cestu domů, aby svým příbuzným mohli vyprávět, co všechno dnes zažili. Ze spokojených obličejů sedmáků se dalo vyčíst, že sice není úplně jisté, zda by ve středověku neumřeli hlady, ale že dnešní výlet stál skutečně za to.

                                               třídní učitelky 7. tříd Mgr. Dana Dalihodová a Mgr. Pavlína Kožušníková