AHOL AMAZING RACE 2022

Úžasný závod na střední odborné škole AHOL

V pátek 14. října 2022 se žáci naší ZŠ Vratimov, Masarykovo nám. 192 zúčastnili jazykové a vědomostní soutěže s názvem AHOL’s Amazing Race. Žáci si v ní prověřili nejen jazykové znalosti, ale i čtenářskou gramotnost a schopnost týmové spolupráce.

            Soutěže se účastnily týmy ze 14 ostravských škol. Hlavním tématem letošního 7. ročníku byl svět filmu a filmových hvězd. Soutěž nebyla zaměřena pouze na znalost anglického jazyka, ale také na všeobecný přehled týkající se filmových pojmů, nejslavnějších anglických a amerických filmů, herců a hereček, režisérů a všeho kolem stříbrného plátna a zlatavě blýskajícího se Oscara.

            Ze třídy 9. B naši školu v soutěži reprezentovali Dan Fabriger, Evelína Kavalová a Sára Paveláková. Za 9. A bojovaly Natálie Šodková a Anna Urbancová. Z 8. A byly vyslány Eliška Furčáková a Simona Dardová a za 8. B soutěžila Anna Frantíková.

            Nejprve žáky čekal vědomostní kvíz o 50 otázkách z oblasti filmu. Součástí byl i poslech a porozumění textu. Poté se všichni odebrali do jídelny, kde je čekala odměna v podobě obědu od KFC – jednoho ze sponzorů soutěže. Osvěženi a odpočatí se žáci vrhli do samotného závodu, ve kterém je čekalo 7 stanovišť.

            Na prvním stanovišti nás přivítal sám Sherlock Holmes se svým věrným Watsonem a žáci měli vyřešit jeho hádanky. V další učebně nás čekal Krokodýl Dundee a žáci se rázem ocitli v Austrálii s její divokou faunou a flórou. Zde museli podle popisu poznat australská zvířata. Třetí úkol žákům zadal v zatemněné místnosti klaun Pennywise – na základě indicií museli přijít na čísla, pomocí kterých otevřeli truhlu s propustkou ven, což se povedlo takřka v posledních sekundách. Ani na dalším stanovišti si žáci nevydechli – museli nacvičit krátký taneční úsek z muzikálu Pomáda. Díky pohybově nadané mažoretce Sáře, která tým v této disciplíně vedla, jim to šlo skvěle a dosáhli vysokého bodového ohodnocení. U Pirátů z Karibiku žáci hledali po místnosti indicie a díky nim vyluštili tajné heslo. V další učebně je přivítal římský císař, který si přál zhlédnout souboj gladiátorů, avšak ve skutečnosti šlo o živé šachy, který náš tým nad domácími studenty vyhrál! V poslední učebně na nás čekal mírumilovný Tyrannosaurus rex, ale jeho zadání bylo velmi těžké – poznat podle popisu různé dinosaury, vše samozřejmě v angličtině.

            Po této disciplíně nás už čekalo pouze vyhlášení výsledků a naše škola se umístila na krásném sedmém místě! Velmi dobrá organizace celé akce, zábavná stanoviště, přátelští studenti a v neposlední řadě i skvělé občerstvení nás nadchlo a žáci odcházeli s odhodláním být příští rok ještě lepší.

Mgr. Lenka Parmová

FOTOGALERIE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *