DEN NARUBY

Od minulého školního roku si paní učitelka Ivana Bernatíková společně se svými žáky zavedla „zábavnou“ tradici na poslední aprílový den, a to projektový den s názvem „DEN NARUBY“. Cílem tohoto dne je poskytnou žákům pohled na školní vyučování z jiného úhlu pohledu – pohledu učitele.  Zkrátka paní učitelka si vymění role se svými žáky, tedy ona usedá do žákovské lavice a oni zase za katedru. A co o tom říká sama paní učitelka Bernatíková?

„Děti se předem domluvily a ve skupinkách si připravili hodinu JČ, M, ČT a HV, samozřejmě netradičně, zábavně, vtipně, prostě po vzoru J.A. Komenského: ŠKOLA HROU! Bylo zábavné je pozorovat, jak se mnohdy potí a neví si rady, jak ukočírovat klid ve třídě nebo zajistit pozornost dětí. 😊Já se při tom potutelně usmívala…
Všichni jsme si to užili, skvěle se bavili, ale mnohdy i zahřáli mozkové závity. Musím říct, že to měli všichni poctivě připravené, včetně nakopírovaných pracovních listů, prostě se toho ujali zodpovědně. Mnozí končili hodinu se slovy:“ Fakt to nemáte, paní učitelko, s námi jednoduché!“ 😊

Co říct na závěr? Že chvílemi není vůbec špatné, ale naopak žádoucí, podívat se na svět očima druhého, zažít jeho pocity, chodit alespoň malou chvíli v „jeho botách“.  To vše napomáhá rozvoji pocitu sounáležitosti a empatie, což jsou dva základní kameny dobrých vztahů.

Fotky z akce v následujícím odkazu: Den naruby

Za své „páťáky“ třídní učitelka Ivana Bernatíková