DEN NARUBY VE 4. TŘÍDĚ

Na poslední aprílový den 30. dubna jsme si s dětmi 4. třídy naplánovali Den Naruby.

Děti se předem domluvily a v týmech si připravili hodinu JČ, M, ČT a TV, samozřejmě netradičně, zábavně, vtipně, prostě po vzoru J. A. Komenského: ŠKOLA HROU!

Všichni jsme si to užili, skvěle se bavili, ale mnohdy i zahřáli mozkové závity. Také si někteří uvědomili, jak náročné je něco vymyslet tak, aby z toho nevznikl úplný chaos! Musím ale říct, že se všichni snažili, měli to poctivě připravené, včetně nakopírovaných pracovních listů, prostě se toho ujali zodpovědně. Za to patří dík také rodičům, kteří jim pomáhali s přípravou na hodinu. Na závěr bych chtěla poděkovat i dětem. Chce to totiž odvahu jít postavit se před třídu, vést hodinu a ukočírovat to. Mnozí končili hodinu se slovy:“ Fakt to nemáte, paní učitelko, jednoduché!“

Je fajn umět se na svět podívat očima toho druhého.

Za čtvrťáky tř. uč. Ivana Bernatíková