ŠKOLNÍ VÝLET TŘEŤÁKŮ A ČTVRŤÁKŮ – ŠTRAMBERK

Konečně je tu skoro závěr školního roku a s ním i vytoužený výlet!

Tentokrát jsme se dne 7. května vydali s 3. A, 3. B a 4. třídou na Štramberk. Na děti čekalo mnoho netradičních zážitků. Na začátku nás v jeskyni Šipka přivítal neandrtálec Bertík. Dozvěděli jsme se, že na tomto místě kdysi dávno archeologové vykopali čelist malého pravěkého chlapce a kostru skalního medvěda. Proto se skála jmenuje Medvědí skála. Dále naše kroky směřovaly do místní pekárny U Kači, kde nám při pečení štramberských uší hlavní pekař se zaujetím prozradil spoustu zajímavostí o této tradiční pochoutce. Například jak Tataři usekávali Štramberákům uši při nájezdech Štramberku a převáželi je prosolené v pytlích jako cenný skalp na důkaz toho, kolik štramberských lidí porazili! Na vlastní oči jsme viděli, jak celá výroba probíhá a jako správní pekaři jsme si jedno ucho sami upekli a snědli. Pak jsme navštívili Minizoo, kde nám nadšený chovatel a cestovatel Marek Jeřábek poutavým a vtipným výkladem představil rozmanité druhy tropických ryb, exotických hadů, ještěrů, pavouků a jedovatých žab. Mohli jsme si prohlédnout také Karla, dravou obří želvu kajmanku i roztomilé opičky. A kdo se nebál, mohl zapózovat s hadem za krkem! Pro nejsilnější povahy bylo na závěr připraveno krmení želváka Karla malými myškami. Ukápla nejedna slza! Posilněni svačinou jsme se vydali zdolat 166 schodů, které nás dovedly na věž Štramberské Trúby. Na závěr děti dostaly toužebně očekávaný rozchod, při kterém, podobně jako nájezdníci Tataři, zdolávali všechny obchůdky s dobrotami a důkladně provětrali své peněženky! Ty zůstaly sice prázdné, ale my jsme naopak odjížděli nabití pozitivní náladou a zážitky, na které se nezapomíná!

Za všechny třeťáky a čtvrťáky Mgr. Ivana Bernatíková