PŘEHLÍDKA MLADÝCH RECITÁTORŮ

V pondělí 28.března 2022. se od 14. 00.hodin konalo ve třídě 9. A školní kolo recitační soutěže žáků 2. stupně naší školy. Děti recitovaly veršované pohádky, bajky, balady Karla Jaromíra Erbena i básně Petra Bezruče. Předvedli také několik úryvků z prozaických textů. Nejčastěji recitovaná báseň byla letos Ostrava od Petra Bezruče.

Již celý březen probíhala v jednotlivých třídách třídní kola recitační soutěže a ti nejlepší byli vybráni na pondělní školní kolo. Někteří vybraní byli v pondělí nemocní, někteří se konkurence žáků z ostatních tříd zalekli. Nakonec se v pondělí v 9. A sešlo celkem 21 recitátorů, kterým přišlo fandit nejméně jednou tolik kamarádů. Byl krásný sluneční den, děti recitovaly, jak nejlépe uměly, a diváci je povzbuzovali ze všech sil. Bylo to krásné odpoledne plné překvapení, napětí a emocí. Čtěte dále …

Přítomné paní učitelky Jitka Hajdušková, Miriam Kludková, Pavlína Kožušníková ,Lenka Parmová, pan učitel Huška i paní ředitelka Martina Pelikánová tak dostali krásný dárek ke Dni učitelů, který se právě v tento den, v den 430. výročí narození Jana Amose Komenského slavil.

A kdo zaujal přítomné nejvíce?

V kategorii 6. – 7. tříd:

  1. místo  Šimon Navrátil (6. A)
  2. místo  Elisa Smikoňová (7. A)
  3. místo  Anna Frantíková (7. B)

V kategorii 8. -9. tříd:

  1. místo  Zuzana Šadibolová (9. B)
  2. místo  Alžběta Kreclová (9. A)
  3. místo  Eliška Dušková (9. A) a Petr Hrmel ( 8. B)

Přítomní diváci si odhlasovali také nejsympatičtější recitátory. Cenu diváků si odnesla Alžběta Kreclová a Matěj Mikulenka, oba z 9. A. Všem oceněným blahopřejeme a děkujeme za krásná vystoupení. Divákům děkujeme za nezapomenutelnou atmosféru, kterou svým sympatickým fanděním vytvořili.

členové odborné poroty Přehlídky mladých recitátorů, ZŠ Vratimov, Masarykovo náměstí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *