OXFORD ILLUSTRATOR 2022

Ve čtvrtek 24. listopadu 2022 se konal 11. ročník soutěže Oxford Illustrator, kterou tradičně pořádá ZŠ Karla Pokorného v Ostravě – Porubě. Zasoutěžit si letos přijelo 66 žáků z 22 ostravských škol. Letos naši školu reprezentovaly tři dívky. V první kategorii to byla Nela Adamusová z 5. třídy, ve druhé kategorii Kateřina Prokelová z 6. třídy a ve třetí kategorii soutěžila Nela Krupová z 9. A.

Soutěžící musí prokázat nejen své výtvarné nadání, ale v první řadě znalost anglického jazyka, protože prvním kritériem je právě ztvárnění podtržených částí v anglickém textu. Teprve poté je hodnocena výtvarná stránka.

V první kategorii dostali soutěžící úryvek z knížky Tři kozlíci, ve druhé kategorii to byl úryvek ze Sněhurky a třetí kategorie ztvárňovala Šťastného prince.

Máme velikou radost, že v obou dovednostech uspěla právě Nela Adamusová z 5. třídy a umístila se tak na třetím místě. Gratulujeme jí a děkujeme za skvělou reprezentaci školy.

FOTOGALERIE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *