ÚSPĚŠNĚ SOUTĚŽÍME

Na podzim jsme se s žáky 7. tříd zapojili do dvou zajímavých soutěží. Říjen jsme věnovali komiksové soutěži Opravdový svět mezinárodní humanitární organizace ADRA. Žáci si v rámci hodin českého jazyka vybrali některý z palčivých cílů udržitelného rozvoje Organizace spojených národů, vypracovali návrh komiksu s poutavým příběhem a typickými komiksovými bublinami a pomocí svého konceptu vytvořili skutečný originální komiks. V této soutěži uspěla práce Adély Dražinové a Elišky Tiché ze 7. B s názvem Nerovnost mezi ženou a mužem. Děvčata se umístila na 3. místě v kategorii Férová společnost.

V listopadu jsme se zapojili do literární soutěže internetového časopisu Balónek s tématem Kamarádství nezná hranic. Do soutěže jsme zaslali celkem pět žákovských prací ze 7. tříd, pro které mohla hlasovat široká veřejnost na internetových stránkách Balónku. V hlasování uspěla práce Adély Dražinové ze 7. B Kamarád Jožko a odborná porota ocenila práci Martiny Jeziorkové ze 7. B Záchrana koní.

Všem zúčastněným obou soutěží patří velký dík, uznání a ocenění za šikovnost!

Mgr. Radek Huška, učitel českého jazyka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *