ANGLICKÝ SLAVÍK

Ve středu 7. června 2023 se na ZŠ Ostrava, Gajdošova 9 konala anglicko-pěvecká soutěž English Nightingale.

Soutěžilo se ve dvou kategoriích – 6. a 7. ročníky a 8. a 9. ročníky, zvlášť se navíc hodnotily skupiny a jednotlivci. Naši školu reprezentovaly Lucie Galiová (zpěv) a Tereza Krausová (klavír) ze třídy VII. B a Evelína Kavalová (housle, zpěv) a Nguyen Minh Anh (ukulele, zpěv) ze třídy IX. A. Lucie Galiová zpívala píseň Castle on a Cloud z muzikálu Bídníci, Tereza ji doprovázela na klavír. Minh Anh a Evelína zazpívaly písně West Virginia a Drunken Sailor.

Velice nás těší, že naše žákyně Lucie a Tereza získaly první místo a Evelína s Minh Anh místo druhé. Všem dívkám děkujeme za skvělou reprezentaci školy a gratulujeme jim ke skvělému výkonu.