VÝPRAVA ZA KORUNOVAČNÍMI KLENOTY

Říká se, že každý správný Čech by měl české korunovační klenoty alespoň jednou za život spatřit. Originál je však vystavován pouze jednou za 5 let a exponáty je možné spatřit jen na malý okamžik. Žáci 7. A se proto v úterý 28. 5. 2024 vypravili na malý výlet na Slezskoostravský hrad na výstavu České korunovační klenoty na dosah. Vystaveny zde byly mistrovské repliky tohoto pravděpodobně nejcennějšího a nejznámějšího českého pokladu. Kromě toho pan průvodce žákům přiblížil osudy 22 našich vladařů napříč pěti staletími. K nejzajímavějším exponátům této části patřila ukázka Řádu zlatého rouna a Longinova kopí, kopie slavnostních šatů Marie Terezie nebo husitské zbraně. Žáci si vyzkoušeli, jak těžké bylo vládnout mečem i váhu královské koruny. Někteří si pak během individuální prohlídky hradu vyzkoušeli i posezení na královském trůnu nebo těžký život vězně…

FOTOGALERIE

Mgr. Irena Liptáková a Mgr. Lenka Parmová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *