DIVADLO FYZIKY

V úterý 28. listopadu proběhlo na naší škole Úžasné divadlo fyziky, které bylo určeno pro žáky 6. a 7. ročníků.  

První část byla světelná šifrovací hra. Seznámili jsme se s pravidly a rozdělili se do skupin po třech. K plnění úkolů jsme dostali baterku, speciální fólii a blikátko. Poté jsme pomocí těchto předmětů a našich smyslů (hmat, sluch a zrak) plnili zajímavé úkoly. Nejvíce nás zaujala ta část, kdy jsme se nesměli dotknout laseru. Vyluštili jsme kód, díky kterému jsme odemkli truhlu s pokladem. Každý z nás dostal za odměnu bonbón a zajímavou pohlednici.  

V druhé části programu jsme si ukázali, jak magický může být kapalný dusík. Jeho teplota byla -192°C. Všechno v něm hned zmrzlo a rozpadlo se na střepy. Dokázali jsme tak rozdrobit svazek petrželky nebo zmenšit nafouknuté balónky.  

Na závěr dopoledne jsme si vysvětlili, jak funguje těžiště. Sami jsme si potom vyrobili balancující berušku, která měla výbornou rovnováhu. Byla to zábava!  

Na zprávě spolupracovaly Eliška Jelenová z 6. A a Viktorie Božiková z 6. B 

FOTOGALERIE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *