Květen

12Kvě2026

Včerejší družinová akce měla původně proběhnout v zábavném centru KOUPARK v Radvanicích. Děti se už moc těšily, autobus byl objednaný a vše připravené. Jenže počasí se tentokrát rozhodlo naše plány trochu zamotat. Po dlouhých týdnech bez deště se právě ve chvíli odjezdu spustil pořádný liják a bylo jasné, že bude potřeba rychle vymyslet náhradní řešení. Naštěstí platí, že když se chce, všechno jde. Vychovatelé změnili místo konání a družinová akce se přesunula pod střechu Karolínské DIVOČINY, kterou děti dobře znají a mají ji velmi rády. A ukázalo se, že to byla skvělá volba. Děti si odpoledne užily naplno, nechyběl smích, pohyb ani dobrá nálada. Přestože nám počasí původní plány překazilo, na povedené atmosféře to nebylo vůbec znát. Déšť nakonec nikomu pod střechou nevadil a všichni si společně strávený čas užili.

Akce se i přes nepřízeň počasí vydařila a děti odcházely domů spokojené a plné zážitků.

Školní družina, Alena+Vašek

12Kvě2026

V úterý 5. května odpoledne se uskutečnilo další setkání žáků 9. A s klienty Domu s pečovatelskou službou ve Vratimově. Výzvu našich deváťáků přijalo sedm statečných hostů v čele s paní koordinátorkou a sociální pracovnicí Lenkou Machalcovou a utkali se spolu v akčních i odpočinkových hrách. O občerstvení se postarala Jana Kučerová, která upekla výborný banánový chléb. Na programu bylo tradiční Člověče, nezlob se!, Černý Petr, kvarteto, piškvorky, domino, lodě, ale také prší, Dobble nebo Aktivity, kde všechny potrápila pantomima a kreslení. No schválně – zkuste předvést třeba zbohatlíka, příčesek nebo makovou panenku… Věříme, že si odpoledne všichni užili a příští školní rok budeme v tomto příjemném setkávání pokračovat.

Irena Liptáková a Mirek Kaňok

FOTOGALERIE

12Kvě2026

V pondělí 4. května 2026 se všichni žáci 2. stupně se zálibou v recitaci sešli ve třídě 7. B, aby vytvořili tu správnou atmosféru pro již tradiční přehlídku recitátorů 2. stupně. Své umění předvedlo celkem 20 žáků. Novinkou letošního ročníku bylo, že se recitovalo nejen v českém, ale i v anglickém jazyce. Proto odbornou porotu, posuzující jednotlivá vystoupení, vytvořily paní učitelky českého a anglického jazyka.

Soutěžící recitovali pohádkové příběhy, rozverné básničky, veselé básně s ponaučením, ale i básně smutné a děsivé. I když se jednotlivá vystoupení výrazně lišila tématy, všechna spojovala snaha žáků o co nejlepší recitátorský výkon. Odborná porota nakonec vyhlásila tyto výsledky:

Nejlepší recitátorkou ze 6. a 7. tříd se stala Klára Pecháčková ze 7. B.

Druhé místo získal Matouš Gvuzď ze 6. třídy.

Na třetím místě se umístil Honza Pilch ze 7. A.

V kategorii 8. a 9. tříd zvítězila Jana Kučerová z 9. třídy.

Druhé místo za svou anglickou básničku získal Honza Hrazdílek z 8. A třídy.

Třetí místo si zasloužila Ema Embertová z devítky.

A protože přišlo opravdu hodně fanoušků, kteří krásně fandili, mohli si zvolit nejsympatičtějšího účastníka soutěže. V tajném hlasování všech přítomných byla sympaťačkou letošní recitační přehlídky zvolena Ema Embertová z 9. třídy.

Všem recitátorům děkujeme za krásná vystoupení a publiku za příjemnou podporu svých soutěžících kamarádů. Oceněným žákům gratulujeme a přejeme jim mnoho dalších příležitostí ukázat své recitátorské umění.

                                                                                                          vyučující jazyků 2. stupně

FOTOGALERIE