V pondělí 4. května 2026 se všichni žáci 2. stupně se zálibou v recitaci sešli ve třídě 7. B, aby vytvořili tu správnou atmosféru pro již tradiční přehlídku recitátorů 2. stupně. Své umění předvedlo celkem 20 žáků. Novinkou letošního ročníku bylo, že se recitovalo nejen v českém, ale i v anglickém jazyce. Proto odbornou porotu, posuzující jednotlivá vystoupení, vytvořily paní učitelky českého a anglického jazyka.
Soutěžící recitovali pohádkové příběhy, rozverné básničky, veselé básně s ponaučením, ale i básně smutné a děsivé. I když se jednotlivá vystoupení výrazně lišila tématy, všechna spojovala snaha žáků o co nejlepší recitátorský výkon. Odborná porota nakonec vyhlásila tyto výsledky:
Nejlepší recitátorkou ze 6. a 7. tříd se stala Klára Pecháčková ze 7. B.
Druhé místo získal Matouš Gvuzď ze 6. třídy.
Na třetím místě se umístil Honza Pilch ze 7. A.
V kategorii 8. a 9. tříd zvítězila Jana Kučerová z 9. třídy.
Druhé místo za svou anglickou básničku získal Honza Hrazdílek z 8. A třídy.
Třetí místo si zasloužila Ema Embertová z devítky.
A protože přišlo opravdu hodně fanoušků, kteří krásně fandili, mohli si zvolit nejsympatičtějšího účastníka soutěže. V tajném hlasování všech přítomných byla sympaťačkou letošní recitační přehlídky zvolena Ema Embertová z 9. třídy.
Všem recitátorům děkujeme za krásná vystoupení a publiku za příjemnou podporu svých soutěžících kamarádů. Oceněným žákům gratulujeme a přejeme jim mnoho dalších příležitostí ukázat své recitátorské umění.
vyučující jazyků 2. stupně























