Malé zobrazení

12Bře2025

Ve dnech 10. 2. – 14. 2. 2025 proběhl tradiční lyžařský výcvik žáků 7. tříd naší školy. Stejně jako v předchozích letech jsme zavítali do Skiareálu Bílá v Beskydech, který nabízí skvělé podmínky pro lyžování. Lyžařský výcvik je skvělou příležitostí nejen naučit se lyžovat nebo se v lyžování zdokonalit, ale také k upevnění vztahů v kolektivu díky společným aktivitám a zábavě.

Letošního kurzu se zúčastnilo 25 žáků sedmých tříd. Skupina pokročilých lyžařů pod vedením pana učitele Šebesty čítala 12 dětí, které již měly zkušenosti se sjezdem a pravidelně lyžují. Druhá skupina, kterou vedla paní učitelka Liptáková, byla zase tvořena převážně začátečníky. Jejím cílem bylo, aby se děti naučily základy lyžování a bezpečně sjely kopec, což se všem úspěšně podařilo splnit.

Středa byla vyhrazena odpočinku. Dopoledne se žáci vydali na výlet na Smradlavku, během kterého navštívili místní oboru a mohli zblízka pozorovat divokou zvěř. V odpoledním programu byly děti rozděleny do týmů a samy si připravily zábavné aktivity pro své spolužáky.

Večerní program byl po většinu dní v rukou učitelů, kteří se postarali o pestrou zábavu, Nechyběly teambuildingové a seznamovací hry pro žáky, vzdělávací hra Pony Express a samozřejmě také přednáška o první pomoci.

Závěrečný den se nesl, jak jinak, v duchu závodů. Všechny děti se na slalom velmi těšily a mezi sebou uzavíraly sázky, kdo zvítězí.

Celý kurz proběhl ve skvělé atmosféře, bez zranění a s mnoha novými zážitky. Všichni účastníci si ho užili a odnesli si nejen lyžařské dovednosti, ale také krásné vzpomínky na společně strávený čas.

Mgr. Jan Šebesta

Foto Ing. Veronika Košč

5Bře2025

Nebezpečí internetu a sociálních sítí pro naše děti

V roce 2021 se naše škola zapojila do projektu „Kyberšikana má červenou“. Realizátorem projektu byla organizace „Rizika internetu a komunikačních technologií“ Ostrava, jejímž vedoucím lektorem je Mgr. Lukáš Látal.

V letošním školním roce škola navázala na předcházející spolupráci a oslovila pana Mgr. Lukáše Látala s prosbou realizace přednášky pro rodiče, jelikož v posledních letech nabylo téma bezpečnosti chování a komunikace dětí prostřednictvím internetu a sociálních sítí na své důležitosti. Přednáška se uskutečnila v úterý 25. 2. 2025 v prostorách naší školy a byla zaměřena především na aktuální rizika sociálních sítí a internetu pro děti, na problematiku kyberšikany, úlohu rodiče, na možnosti spolupráce rodiče a dítěte v této oblasti nebo na konkrétní možnosti kontroly aktivit dítěte na poli moderních technologií. 

Tímto bych ráda poděkovala všem rodičům za jejich zájem a za jejich účast na přednášce, neboť mě to jako ředitelku školy utvrdilo v přesvědčení, že tyto akce mají opravdu svůj smysl a napomáhají nám v našem společném fungování jako celku.

Mgr. Martina Pelikánová, ředitelka školy

28Úno2025

V úterý 25. února 2025 se na naší škole konala recitační soutěž v angličtině. Zúčastnili se jí žáci druhého stupně. Nejprve proběhla třídní kola a úspěšní třídní recitátoři poté v úterý změřili své síly ve školním kole. Všichni recitátoři si pečlivě připravili svá vystoupení a porota ocenila jejich snahu, výslovnost i dramatický projev a ocenila tyto žáky:

  • Za šestý ročník:               Walter Embert,
                                                Nguyen Dinh Long Vu
  • Za sedmý ročník:            Martina Bradáčová
  • Za osmý ročník:              Sabina Kursová
  • Za devátý ročník:            Vilma Španihelová      

Žákyně Sabina Kursová bude naši školu reprezentovat v recitační soutěži, kterou pořádá Americké centrum Ostrava ve spolupráci s Komorní scénou Aréna 3. a 4. dubna 2025. Gratulujeme!

13Led2025

Putování 6. tříd za Ježíškem do Olomouce

Adventní období znamená pro děti dobu netrpělivého čekání na Ježíška. Aby jim rychleji a příjemněji uteklo, vydali se žáci 6. tříd se svými třídními učitelkami v úterý 17. prosince 2024 na pátrání po Ježíškovi do Olomouce.

Usměvavý průvodce je provedl nejen nejznámějšími olomouckými historickými památkami, ale také vánočním příběhem o narození Ježíška. Kromě vyprávění o původu a významu vánočních tradic, symbolů a zvyků, vystoupali žáci na věž radnice s překrásným výhledem na celou Olomouc, zazpívali si koledy před orlojem, navštívili místa spojená se svatou Barborou i Pavlínou, se sedmi čerty, se zlatým andělem i betlémskou hvězdou. A nejen to. Po celou dobu exkurze děti „lovily“ Ježíšky. Měly totiž za úkol v průběhu procházky Olomoucí na sochách, obrazech, freskách i domovních znameních hledat Ježíšky, které pak fotily svými mobily, aby na konci exkurze mohly spočítat, kolik jich našly. Ti nejzdatnější „lovci“ jich měli vyfoceno přes 20.

Protože celý edukační program byl financován z prostředků projektu Cesta pro všechny IV., operačního programu Jan Amos Komenský, zbylo dětem více peněz pro nakupování vánočních dárků na tradičně krásných olomouckých vánočních trzích. Celý den na naše šesťáky krásně svítilo sluníčko, a asi proto se také oni vrátili zpět do svých domovů spokojení a usměvaví zase o kousek blíž setkání s tím opravdovým Ježíškem.

Mgr. Dana Dalihodová a Mgr. Pavlína Kožušníková, tř. uč. 6. tříd