ANGLIČTINA VŠEMI SMYSLY

Učili jste se někdy anglicky? A sedmnáct vám již bylo? Pak možná vaše první zkušenost s angličtinou byla prostřednictvím černobílé učebnice plné nudných cvičení a ze stránek na vás maximálně zhlížel Mr Prokop s šálkem čaje v ruce.  To dnešní děti mají učebnice plné barevných obrázků, a učí-li se právě o jídle, je jasné, že se jim sbíhají sliny. Není tedy překvapením, že je napadlo vyzkoušet si, jak taková jídla doopravdy chutnají. Jak asi chutná arašídové máslo, čaj s mlékem nebo typická anglická snídaně?

V akční třídě, jakou je 7. B, nebyl problém rozdělit se do skupinek, domluvit se, kdo co přinese a ve čtvrtek 30. září se ráno ve školní kuchyňce pustit do přípravy anglické snídaně. Vše šlo jako po másle, samozřejmě tom arašídovém. Každý ochutnal, na co měl chuť, nikdo dlouho nechodil kolem horké kaše, protože nás ještě čekala další výuka. Příště možná vyzkoušíme nějaký ten dezert.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *