Aktuality

11Říj2021

Učili jste se někdy anglicky? A sedmnáct vám již bylo? Pak možná vaše první zkušenost s angličtinou byla prostřednictvím černobílé učebnice plné nudných cvičení a ze stránek na vás maximálně zhlížel Mr Prokop s šálkem čaje v ruce.  To dnešní děti mají učebnice plné barevných obrázků, a učí-li se právě o jídle, je jasné, že se jim sbíhají sliny. Není tedy překvapením, že je napadlo vyzkoušet si, jak taková jídla doopravdy chutnají. Jak asi chutná arašídové máslo, čaj s mlékem nebo typická anglická snídaně?

V akční třídě, jakou je 7. B, nebyl problém rozdělit se do skupinek, domluvit se, kdo co přinese a ve čtvrtek 30. září se ráno ve školní kuchyňce pustit do přípravy anglické snídaně. Vše šlo jako po másle, samozřejmě tom arašídovém. Každý ochutnal, na co měl chuť, nikdo dlouho nechodil kolem horké kaše, protože nás ještě čekala další výuka. Příště možná vyzkoušíme nějaký ten dezert.

 

 

14Zář2021
  • Platnost Mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví ČR upravující provoz škol a školských zařízení (č. j.: MZDR 14600/2021-19/MIN/KAN) končí k 10. 9. 2021. Od 13. 9. 2021 proto nebude ve školách a školských zařízeních platit povinnost zajištění screeningového testování dětí a žáků. Tímto také končí povinnost zaměstnanců prokazovat se OTN (ukončeným očkováním, negativním testem nebo proděláním nemoci covid-19).

[…]

7Zář2021

Tradiční akcí naší školy je už více než 15 let adaptační kurz pro žáky 6. ročníků. Jedná se o jedinečný program, který utváří, formuje a stmeluje třídní kolektiv, jehož přechod na 2. stupeň s sebou nese mnohdy určité problémy a těžkosti.

[…]
7Zář2021

Odjezdová Bílá – 5. den

Ahoj z Bílé! Dopoledne jsme si zahráli v lese „lesní golf“. Po obědě jsme zvolali: „Hurá, jedeme domů!“ Tak naše Škola v přírodě na Bílé končí a za rok na shledanou!!!!

Pašerácká Bílá – 4. den

Ahoj z Bílé! Dopoledne jsem se prošli pašeráckou stezkou. Odpoledne jsme si zahráli scénky podle hesla a pak jsme měli volnou zábavu na atrakcích v parku. Po večeři nás instruktoři prověřili na stezce odvahy.

[…]