22Úno2024

V sobotu 17. února 2024 večer zaplnili společenský sál v Kulturním středisku ve Vratimově žáci 9. tříd, jejich učitelé, nejbližší příbuzní i kamarádi, zástupci KRPŠ.

Konal se totiž školní ples, na němž žáci 9. tříd předvedli své předtančení, které s paní ředitelkou Martinou Pelikánovou a s paní učitelkou Martinou Riedlovou pilně nacvičovali už od září.  Nejlepší tanečnicí byla přítomnými zvolena Simona Magnusová, nejlepším tanečníkem Matyas Roleček.

Dalším bodem programu bylo stužkování deváťáků, které doprovázelo krátké představení jednotlivých žáků, jejich zájmů, oblíbených koníčků i snů. Pak přišel na řadu proslov deváťáků, ve kterém připomněli, co všechno se v průběhu docházky do naší ZŠ kromě předtančení naučili. Proslov krásně přednesly Mája Haroková a Verča Pifková. Následovalo poděkování žáků 9. tříd za předtančení, za krásných 9 let na ZŠ Vratimov, Masarykovo náměstí, pedagogickému sboru, rodičům i prarodičům, členům KRPŠ.

Po slavnostní oficiální části přišla na řadu zábava. Hudbu skvěle pouštěl DJ Ivo Bernatík, tombola byla bohatá a občerstvení výborné. A tak se všichni přítomní skvěle bavili, tančili, zpívali, hodovali. Nezbývá než poděkovat organizátorům z KRPŠ za krásný večer, na který budou naši deváťáci jistě rádi vzpomínat a který byl pro ně důstojným nakročením do jejich společenského života.

tančící třídní učitelka 9. B Mgr. Pavlína Kožušníková

22Úno2024

14. února slavíme svátek zamilovaných a na naší škole jste již druhým rokem mohli u hlavního vchodu narazit na velkou růžovou krabici, do které žáci vhazovali přáníčka, drobné dárky, sladkosti či vzkazy pro své spolužáky, kterým chtěli udělat radost.

V úterý ráno naše žákyně poštu roztřídily a roznesly svým adresátům. Přáníčka zahřála u srdce nejednoho žáčka a radost tentokrát měly i paní kuchařky a paní uklízečky, neboť i na ně si někdo vzpomněl a ocenil jejich práci, kterou pro nás všechny vykonávají.

Také dárci mohli zažít pocit, že udělat někomu radost je někdy ještě lepší, než být obdarován. Věříme, že těch, kteří chtějí někomu udělat radost, bude každým rokem přibývat.

3Led2024

Ve středu 20.12.2023 se 5. a 7. třída vypravila na malý předvánoční výlet do Ostravy. Během dopoledne třídy navštívily Katedrálu Božského Spasitele, kde si prohlédly pohyblivý betlém, a Muzeum města Ostravy. Zde se seznámili s vánočními tradicemi a zvyky, prohlédli si výstavu betlémů a na závěr si každý žák vyrobil jednu nebo dvě postavy či zvířata z betléma z připravených materiálů. Každá třída si tak odvezla svůj originální betlém. Na závěr dostali všichni očekávaný „rozchod“ a s radostí prozkoumali vánoční trhy na Masarykově náměstí.

Irena Liptáková, Petra Mrnuštíková a Lucie Zátopková

3Led2024

V pondělí 18.12.2023 se uskutečnily předvánoční dílny pro třídy 6.B a 7.A. Pod vedením paní učitelky Jany Kotáskové si mohli rodiče a děti vyzkoušet zajímavé techniky tvoření. Nejprve otestovali svou zručnost při vyrábění zdobené obálky a dárkové taštičky z papíru. Poté si vyzkoušeli broušení do skla. Podle šablon nebo vlastní fantazie si vybrousili obrázek na svícen a zavírací skleničku, kterou pak mohli naplnit sypaným čajem nebo horkou čokoládou. Všechny výrobky byly moc krásné a nápadité. Věříme, že si tvořivé odpoledne všichni užili a rodiče alespoň na chvíli utekli předvánočnímu shonu a spěchu.

Irena Liptáková a Jana Kotásková

3Led2024

V úterý 28. listopadu proběhlo na naší škole Úžasné divadlo fyziky, které bylo určeno pro žáky 6. a 7. ročníků.

První část byla světelná šifrovací hra. Seznámili jsme se s pravidly a rozdělili se do skupin po třech. K plnění úkolů jsme dostali baterku, speciální fólii a blikátko. Poté jsme pomocí těchto předmětů a našich smyslů (hmat, sluch a zrak) plnili zajímavé úkoly. Nejvíce nás zaujala ta část, kdy jsme se nesměli dotknout laseru. Vyluštili jsme kód, díky kterému jsme odemkli truhlu s pokladem. Každý z nás dostal za odměnu bonbón a zajímavou pohlednici.

V druhé části programu jsme si ukázali, jak magický může být kapalný dusík. Jeho teplota byla -192°C. Všechno v něm hned zmrzlo a rozpadlo se na střepy. Dokázali jsme tak rozdrobit svazek petrželky nebo zmenšit nafouknuté balónky.

Na závěr dopoledne jsme si vysvětlili, jak funguje těžiště. Sami jsme si potom vyrobili balancující berušku, která měla výbornou rovnováhu. Byla to zábava!

Na zprávě spolupracovaly Eliška Jelenová z 6. A a Viktorie Božiková z 6. B

21Pro2023

Ve středu 20. prosince se žáci 9. B se svou tř. uč. P. Kožušníkovou vydali na svou poslední exkurzi v roce 2023. A protože bylo těsně před Vánoci, jejich cílem se stala továrna plná medových, oříškových i kakaových dobrot s názvem Marlenka v Lískovci u Frýdku-Místku.

Hned na počátku prohlídky každý účastník exkurze dostal talířek s ochutnávkou 6 produktů, které se zde vyrábějí. A k tomu mlsání se pohodlně usadili v návštěvnickém centru a zhlédli film o výrobě zdejších dobrot, o historii Marlenky i o jejím majiteli panu Gevorgu Avetisjanovi. Na zdech si mohli prohlédnout fotografie slavných osobností, které stejně jako oni Marlenku navštívily.

Ve 2. části se přemístili do koridoru, který byl vystavěn speciálně pro účastníky exkurzí. Je z něj krásně vidět na jednotlivé části výroby, které jim paní průvodkyně popisovala. Nejvíce žáky zaujal robot Rudolf, který pracoval v expedici, kde ukládal krabice s hotovými dobrotami na palety.

Na závěr exkurze si žáci mohli v místní prodejně i něco dobrého koupit. Motivací jim byla i desetiprocentní sleva pro účastníky exkurze.

Říká se, že kdo jí na Štědrý den med, bude celý příští rok hodný. Tak doufejme, že to platí i před Vánoci a že po této exkurzi budou všichni žáci 9. B po celý rok 2024 moc hodní.

medová tř. uč. 9. B Pavlína Kožušníková

Load More