TESTOVÁNÍ ve školách od 3. 1. 2022

S ohledem na současný negativní vývoj epidemické situace a zvyšující se riziko přenosu viru SARS-CoV-2 mezi neočkovanými dětmi a mladistvými bude v období od 3. do 16. ledna 2022 ve školách probíhat pravidelné preventivní screeningové testování dětí a žáků s frekvencí 2x týdně, vždy v pondělí a ve čtvrtek. Testování podstupují všechny děti a žáci, tedy i ti očkovaní a po prodělaném onemocnění COVID-19.  Pokud dítě nebo žák nebude přítomen na testování na začátku vyučování, ale dostaví se na vyučování později (nebo jiný den), provede si test pod dohledem pověřené osoby bezprostředně po svém příchodu.  V případě, že se žák dostaví v určený den testování do školní družiny před začátkem vyučování, není nezbytně nutné, aby byl test proveden při příchodu do družiny. Do doby, než budou žáci otestováni však musí mít nasazen ochranný prostředek  dýchacích cest podle mimořádného opatření k nošení ochranného prostředku (ve společných prostorech nasazená  rouška/respirátor; pokud jsou děti a žáci usazeni, nemusí mít roušku/respirátor) .

Testovat se nemusí dítě nebo žák, který doloží negativní výsledek testu provedeného v odběrovém místě. Takový test nahrazuje pouze ty termíny testování ve škole, při kterých je výsledek testu stále platný (tedy 72 hodin od PCR a 24 hodin od antigenního testu).  Výsledky testů na protilátky nejsou náhradou za testování.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *